2019 YKS ÖSYM Tarafından Ne Zaman Yapılacak?

Üniversite sınavına hazırlanan adaylar tarafından 2019 yılında ÖSYM tarafından uygulanacak olan YKS'nin ne zaman yapılacağı araştırılıyor. Konu hakkında detaylar haberimizde...

SINAVLAR 17.10.2018, 11:12
2019 YKS ÖSYM Tarafından Ne Zaman Yapılacak?

Üniversite hayaliyle girecekleri YKS için adaylar tarih araştırması içine girdiler. Bu yıl Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından uygulanan YKS'ye bu yıl katılmış ancak istedikleri dereceyi tutturamayan öğrenciler, 2019 yılında yapılacak olan YKS'nin hangi tarihte yapılacağı araştırılıyor.

Sınav tarihlerine ilişkin detayları kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz...

SINAV TARİHLERİ

YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi 22 Haziran 2019 tarihinde, YKS 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri 23 Haziran 2019 tarihinde, YKS 3. Oturum Yabancı Dil Testi 23 Haziran 2019 tarihinde öğleden sona gerçekleştirilecektir.

Heyecan içinde bu sınav için hazırlanan öğrenciler iki ayrı günde iki ayrı oturum olarak sınava alınacaklardır. İlk oturumun ismi Temel Yeterlilik Testi (TYT) olacak. Bu sınava katılım zorunlu olacak. İkinci oturum ise 4 yıllık lisans bölümleri için ölçme ve yerleştirme sınavı olacak. Dil öğrencileri tüm öğrenciler gibi cumartesi günü TYT'ye girecek.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)