22 Eylül YÖKDİL sınavı saat kaçta sona erecek?

22 Eylül 2018 tarihinin gelmesiyle beraber Sonbahar dönemi Yükseköğretim Yabancı Dil (YÖKDİL) sınavı ne zaman, saat kaçta başlıyor? soruları sorulmaya başlandı. Bizlerde bu konuyla alakalı olarak detayları paylaşıyoruz.

SINAVLAR 22.09.2018, 14:51 22.09.2018, 15:00
22 Eylül YÖKDİL sınavı saat kaçta sona erecek?

Sonbahar dönemi Yükseköğretim Yabancı Dil (YÖKDİL) sınavı ne zaman sorusu sorulmaya devam ediyor.

YÖKDİL resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan detaylara göre "YÖKDİL kılavuzu" içerisinde tüm bilgiler sınava girecek adaylarla paylaşıldı.

YÖKDİL sınav giriş belgesi, kurumun sayfasında yayınlanırken, 15 dakika kuralı yabancı dil sınavında uygulanıyor mu?

YÖKDİL sınav başvuruları, 8 Ağustos'ta başladı, 17 Ağustos'ta sona erdi. Sınav giriş belgesi, Anadolu Üniversitesi'nin sistem sayfasında alınabiliyor. Yabancı dil üzerinden sınava girecekler için zaman ve saat kurum tarafından açıklandı. 

KAÇTA BAŞLAYACAK? KAÇTA SONA ERECEK?

Sınav 22 Eylül 2018 tarihinde saat 14:00'te başlıyor. Sınavda toplam 80 soru sorulacak. Çoktan seçmeli sınavda beş cevap şıkkı bulunuyor. Sınav süresi ise 3 saat. Sınav 17:00'de sona eriyor. Sınavda 15 dakika kuralı uygulanmıyor!

SORU VE CEVAPLAR NE ZAMAN YAYIMLANIR?

YÖKDİL soruları ve cevapları, kurum tarafından ne zaman yayınlanacak, sorusuna Anadolu Üniversitesi'nin resmi açıklaması bulunmuyor. Bir önceki sınavlara bakıldığında sınavdan sonraki hafta sorgulama sayfasında sorular ve cevaplar yayınlanıyor.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)