3. YÖKDİL Sınavı Soruları, Cevapları ve Yorumları ( Kolay Mıydı, Zor Muydu?)

3. YÖKDİL sınavı gerçekleştirildi. Sınavda sorulan soruları adaylarla beraber tartışıyoruz.

SINAVLAR 05.11.2017, 12:29 Batuhan
3. YÖKDİL Sınavı Soruları, Cevapları ve Yorumları ( Kolay Mıydı, Zor Muydu?)

Üçüncü YÖKDİL Sınavı, 5 Kasım 2017 Pazar günü, 30 (otuz) ilde toplam 35 (otuz beş) sınav merkezinde, saat 09.30'da, tek oturum halinde gerçekleştirildi. 

Adaylar sınava 26 Eylül 2017 – 6 Ekim 2017 tarihleri arasında, elektronik ortamda yokdil.yok.gov.tr internet adresi üzerinden başvurularını gerçekleştirdiler.

Sınav, Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler alanlarında; İngilizce, Arapça, Almanca ve Fransızca dillerinde yapıldı. Söz konusu sınava yükseköğretim kurumlarımızda lisansüstü eğitim ve doçentlik sınavına başvurmak isteyen adaylar ile üniversitelerce akademik yükseltmelerde kendilerinden akademik dil yeterliliği puanı istenen adaylarda katıldı.

SINAV DETAYLARI

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı koordinasyonunda Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi iş birliği ile üçüncü kez yapıldı ve sınav 30 ilde 35 sınav merkezinde saat 9.30'da başladı. Sınavda adaylara 5 şıklı 80 soru soruldu ve 180 dakika verildi.

SINAV YORUMLARI

Siz de YÖKDİL Sınavına ilişkin yorumlarınızı bizimle ve sınava giren diğer adaylarla paylaşabilirsiniz. Sizce sınav kolay mıydı, zor muydu? En çok hangi sorularda zorlandınız?

Sizlerde YÖKDİL Sınavı hakkında görüşlerinizi belirtmek isterseniz sayfanın alt bölümünden yorum yapabilirsiniz.

Soru ve Cevaplar İçin TIKLAYIN. (Soru ve cevaplar açıklandığında link aktif olacaktır.)

KAMUPERSONELİ.NET | ANKARA

Yorumlar (2)
cansu 2 yıl önce
bu benim girdiğim ilk dil sınavıydı.fen bilimleri alanından girdim.bu sistem bence çok güzel.çünkü kendi ülkemizde hiç ingilizce konuşmadan ne kadar öğrenilirse o kadar öğreniyoruz.gramer bilgisi ve az buçuk kelime bilen bir insan gayet iyi puanlar alabilir.piyasadaki pek çok kitap gerçeğinden daha zor sorular hazırlıyor.bu sınav hep bu tip sorularla değişmeden devam etmeli bence.
Burcu 2 yıl önce
2.yökdil sınavından daha kolaydı.