7 Bin Bekçi Alımı Sınav Soru ve Cevapları Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı, Çarşı ev Mahalle Bekçiliği alımı yazılı sınav soru ve cevaplarını paylaştı. MEB tarafından yayımlanan duyuru ve bekçi alımı sınav soru ve cevaplarını siz okuyucularımızla paylaşıyoruz.

SINAVLAR 21.10.2018, 23:01 18.01.2019, 00:39
7 Bin Bekçi Alımı Sınav Soru ve Cevapları Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı bir duyuru ile 7 bin Bekçi alımı sınav soru ve cevaplarının açıklandığını duyurdu. 

MEB tarafından ''20 Ekim 2018 Tarihinde Yapılan Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavının Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları'' başlığıyla yayımlanan duyuru detayları şu şekilde,

ÇARŞI VE MAHALLE BEKÇİLİĞİ ALIMI YAZILI SINAVI SORU VE CEVAPLARI

Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan duyuru metninde, Emniyet Genel Müdürlüğü 7 bin Bekçi alımı sınavında sorulan sorular ve soruların cevaplarının adayların erişimine açıldığını duyurdu. 

Kamupersoneli.net olarak Bekçi alımı yazılı sınav soru ve cevaplarını sizlerle paylaşıyoruz. 

SINAV DEĞERLENDİRMESİ NASIL OLACAK?

Çarşı ve Mahalle Bekçiliği için sınava giren adaylar sınav sonuçları ise şu şekilde değerlendirilecek. Sınava giren adaylar tüm sorulara doğru yanıt vermeleri halinde 100 tam puan alacaklar. Sınavda doğru cevaplar dikkate alınarak 50 (elli) ve üzerinde puan alan adaylarda başarılı sayılacaklar. Tüm soruların eşit puan ağırlığına sahip olduğu ifade edilirken başarı puanı hesaplamasının şu hesaplama formülü ile yapılacağı açıklandı. [Puan = (Doğru Sayısı / Soru Sayısı) x 100] Yapılan bir diğer açıklama ise yanlış cevapların doğru cevapları 

Yorumlar (0)