7 Ekim Tarihli Ehliyet Sınav Sonuçları Açıklandı !

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 7 Ekim 2017 tarihinde yapılan ehliyet sınavının sonuçları açıklandı. Haberimizde...

7 Ekim Tarihli Ehliyet Sınav Sonuçları Açıklandı !

Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı (MTSK), 7 Ekim 2017 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından gerçekleştirildi.

ADAYLARA 50 SORU SORULDU

Sınava giren sürücü adayları; 3 Trafik, 12 İlk Yardım, 9 Motor ve 6 Trafik Adabı olmak üzere 50 soruyu cevaplandırdı. Her soru 2 puan değerinde. Bakanlığın sınavı geçme puanı 70. 50 sorudan 35’ini doğru yapan aday, sınavı geçiyor.

EHLİYET SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI

Milli Eğitim Bakanlığı resmi sitesinde, 20 Ekim 2017 tarihinde yayımlanan duyuru ile ehliyet sınavı sonuçlarının açıklandığı duyuruldu. Adaylar T.C. kimlik numaraları ile birlikte meb.gov.tr üzerinden 7 Ekim ehliyet sonuçlarına ulaşabilecek. E-Devlet şifresi ile de sınav sonuçlarına erişim sağlanabilecek.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2019, 19:37
YORUM EKLE