Açık Lise 3.dönem sınav tarihleri belli oldu! AÖL kayıt yenileme tarihleri ne zaman?

Açıköğretim Lisesi 3.dönem sınavları ile ilgili MEB gerekli açıklamayı kendi resmi sitesinden yaptı. Açıköğretim Lisesi'nin 2019 iş takvimini yayımlandı. AÖL takviminde yer alan tarihler, öğrencilerin merakını giderdi. Peki, AÖL 3. Dönem sınavları ne zaman? Açık lise yeni kayıt/kayıt yenileme tarihleri ne zaman?

SINAVLAR 05.06.2019, 18:47
Açık Lise 3.dönem sınav tarihleri belli oldu! AÖL kayıt yenileme tarihleri ne zaman?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulanan Açıköğretim Lisesi'nin 1. ve 2. Dönem sınavları sona erdi. MEB'e bağlı olan ve lise eğitimine açıktan devam eden öğrenciler AÖL 3.dönem sınavının ne zaman yapılacağını merak ediyor. Peki, Açıöğretim Lisesi'ne yeni kayıt veya kayıt yenileme işlemleri ne zaman yapılacak? İşte AÖL sınav takvimi:

AÖL sınavı ne zaman yapılacak?

Açıköğretim Lisesi 3. Dönem sonu sınavları 6-7 Temmuz 2019 tarihlerinde uygulanacak.

AÖL yeni kayıt ve kayıt yenileme tarihleri ne zaman?

2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı I. dönem yeni kayıt işlemleri ve 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı I. dönem kayıt yenileme işlemleri 21 Ağustos 2019 - 27 Eylül 2019 tarihleri arasında alınacak.

SINAVA GİRİŞTE GEREKLİ BELGELER

Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı, Açık Öğretim Lisesi Sınava Giriş Belgesi, Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı (ya da eşdeğer bir kimlik kartı) sınava giren öğrencilerin yanında olmalıdır.

Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı ve Sınava Giriş Belgesi yanında bulunmayan öğrencilerin geçerli bir kimlik kartıyla (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport) salon yoklama listelerinde isimleri olmaları halinde sınava alınacaklardır.

Öte yandan, sınav günü yanınızda kurşun kalem ve silgi bulundurmayı unutmayınız.

AÖL'DEN MEZUN OLMA ŞARTLARI NELERDİR?

Açık Öğretim Lisesinden mezun olabilmek için en az 192 kredi alınması gerekir. Açık Öğretim Lisesine; kayıtlı öğrenciler toplam 8 (sekiz) dönemde gerekli krediyi tamamlamak kaydıyla mezun olabilirler. Açık Öğretim Lisesine kayıtlı mezun olabilecek her öğrenci üniversite sınavlarına başvurabilir.

Yorumlar (1)
Gülcan 5 ay önce
Benim oğlum iftiraya kurban gitti iftira atan mahkemeye geldi iftira attığını söyledi yinede hakim 8 sene 4 ay verdi anneyim ciğerim yanıyor bu bayram zehir oldu suçsuz yatanlar çok var af çıksın