Adaylar Dikkat !!! 2018 LGS Soru ve Cevapları Yayımlandı

Liselere Geçiş Sınavına 1 milyona yakın öğrenci katıldı. Öğrencilerin katıldığı söz konusu sınav Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen sınavın soru ve cevapları yayımlandı. Detaylar haberimizde...

Adaylar Dikkat !!! 2018 LGS Soru ve Cevapları Yayımlandı

Türkçe, İnkilap Tarihi, Matematik, İngilizce, Fransızca, Almanca, Din Kültürü ve Fen Bilimleri LGS soru ve cevapları yayımlandı. Bilindiği gibi Liselere Geçiş Sınavı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilmişti.

SONUÇLAR 22 HAZİRAN'DA

Nitelikli okullara yerleşmek isteyen öğrencilerin katıldığı LGS'de adaylara 50 sözel, 40 sayısal soru soruldu. Adaylar Matematik, Türkçe, Fen Bilimleri, İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve yabancı dil bölümlerinden sınava girdiler. Sınav sonuçları ise 22 Haziran 2018 tarihinde açıklanacak. 

SORU VE CEVAPLAR YAYIMLANDI

Lise adayları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulanan TEOG'un kaldırılmasından sonra gelen LGS'ye katıldılar. Adayların sınavda derslere göre yanıtladığı soru sayısı ise şöyle:

Adaylar Türkçe’den 20; TC inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile yabancı dilden 10’ar soru yanıtladılar. Ayrıca adaylar ikinci oturumda matematikten ve fen bilimlerinden 20’şer soru yanıtladılar. Adaylar tarafından sınav soru ve cevapları merakla bekleniyordu. İşte soru ve cevaplar:

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 19:07
YORUM EKLE