Anadolu Üniversitesi'nden DGS ve Üç Ders Sınavı Tarihlerine İlişkin Açıklama

Anadolu Üniversitesi resmi internet sitesi üzerinden bir duyuru yayımlayarak Dikey Geçiş Sınavı ve üç ders sınavı tarihlerine yönelik açıklamada bulundu. İki sınavın tarih ve saatlerinin aktarıldığı duyuru detaylarını siz okuyucularımıza aktarıyoruz.

SINAVLAR 11.05.2018, 18:12
Anadolu Üniversitesi'nden DGS ve Üç Ders Sınavı Tarihlerine İlişkin Açıklama

Erken seçim kararının alınmasının ardından ÖYSM, Dikey Geçiş Sınavı tarihlerinin değiştiğini açıklamış ve 2018 DGS'nin 21 Haziran tarihinde gerçekleştirileceğini açıklamıştı. Ancak açıklanan bu tarih 3 ders sınav tarihleri ile çakışıyordu. 

Anadolu Üniversitesi de söz konusu sınav tarihlerine ilişkin bir duyuru yayımladı. 

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ'NDEN DGS VE 3 DERS SINAVI AÇIKLAMASI

Anadolu Üniversitesi'sinin resmi internet sayfası üzerinden yayımlanan duyuruda, üç ders sınavının açıklanan şehirlerde 21 Temmuz günü saat 15.00'te gerçekleştirileceği açıklandı. Dikey Geçiş Sınavı'nın da aynı gün saat 10.00'da yapılacağı açıklandı. Yayımlanan duyuruda ayrıca her iki sınava katılacak adayların iki sınav için aynı şehrin seçilmesi gerektiği uyarısında bulunuldu. 

Anadolu Üniversitesi Tarafından Yayımlanan Duyuru

Anadolu Üniversitesi Merkezî Açıköğretim ve Uzaktan Öğretim Sistemine göre eğitim-öğretim yapan Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin lisans veya önlisans programlarında kayıtlı öğrenciler için Üç ders sınavı, 21 Temmuz 2018 Cumartesi günü saat 15:00’de, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Samsun, Sivas, Trabzon, Van illeri ile KKTC/Lefkoşa’da gerçekleştirilecektir.

2018 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile Üç Ders Sınavı 21 Temmuz 2018 Cumartesi aynı gün yapılacaktır. Dikey Geçiş Sınavı: 21 Temmuz 2018 Cumartesi Saat:10:00, Üç Ders Sınavı: 21 Temmuz 2018 Cumartesi Saat:15:00

Her iki sınava katılmak isteyen adaylar Dikey Geçiş Sınav merkezi ile Üç Ders sınav merkezini aynı il seçmelidirler. ÖSYM Aday İşlemleri DGS Sınav Merkezi tercihi sırasında yukarıda yer alan üç ders sınav merkezlerini tercih etmelidirler.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)