AÖL 3. Dönem Kayıt Yenileme Başvuruları Başladı! Nasıl Yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kabul edilen AÖL 3. Dönem kayıt yenileme başvuruları başladı. Geçtiğimiz günlerde sınava giren adaylar AÖL 3. Dönem kayıt yenileme tarihini merak ediyorlar. Peki başvurular nasıl yapılacak? Başvurular ne zaman sona erecek? İşte detaylar...

SINAVLAR 24.04.2018, 12:10 14.05.2018, 10:02
AÖL 3. Dönem Kayıt Yenileme Başvuruları Başladı! Nasıl Yapılacak?

Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde sınava giren binlerce AÖL öğrencisi sonuçları beklerken 3. dönem kayıtlarının ne zaman yapılacağını merak ediyorlar.

MEB tarafından yayımlanan sınav takvimine göre ise 2018 AÖL 3. dönem kayıt yenileme başvuruları başladı. Adaylar başvurularını MEB'in resmi internet adresi üzerinden yapabilecekler.

KAYITLAR NE ZAMAN SONA ERECEK?

2018 yılı itibariyle AÖL üçüncü dönem kayıt yenileme başvuruları 24 Nisan 2018 tarihinde (bugün) başladı ve adaylar başvurularını 14 Mayıs 2018 tarihine kadar yapabilecekler.

Kayıt yenilyen öğrenciler aynı tarih aralığında ders seçimlerini yapmak zorundalar. Zorunlu derslerin seçimleri sonrasında dersler arasında seçimler yapılabilecek.

MEB tarafından AÖL öğrencilerine bu yönde uyarı yapılırken adayların 35 kredilik ders seçme haklarını doldurup doldurmadıkları konusunda kontrolü sağlamaları gerektiği ifade ediliyor.

KAYIT ÜCRETİ NE KADAR?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan sınav takvimine göre kayıtların 24 Nisan- 14 Mayıs 2018 tarihleri arasında yapılabileceği belirtildi.

Söz konusu AÖL kayıt yenilemesi yapacak öğrencilerin her yıl belirlenen kayıt yenileme sınav bedelini ödemek zorundalar. 2018 yılı içerisinde belirlenen bir dönem kayıt yenileme ücreti olarak ise sınav bedelinin 35 TL (Türk Lirası) olarak belirlendiği ifade edildi.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)