AÖL, Açık Ortaokul , MAÖL 3. Dönem Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Açık Lise, Ortaokul ve Mesleki açık lise sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB tarafından 11-12 haziran 2016 tarihinde yapılan açık öğretim sınavı (3.dönem) sonuçları için meraklı bekleyiş ne zaman sonlanıyor?, İşte detaylar...

SINAVLAR 14.06.2016, 09:58 14.06.2016, 09:43
AÖL, Açık Ortaokul , MAÖL 3. Dönem Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
 Açık Öğretim Lisesi , Ortaokul , Mesleki Açık Öğretim Lisesi Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 11-12 Haziran 2016 tarihinde yapılan AÖL, MAÖL, AÖO sınavları için öğrencilerin heyecanlı bekleyişi devam ediyor. 11-12 Haziran 2016 tarihlerinde yapılan ve 3'er oturumdan oluşan sınavların açıklanması için MEB tarafından belirlenen tarih 4 Temmuz 2016.

Açık Öğretim Sınav Sonuçları Nereden Sorgulanır?

Açık Öğretim Lisesi 3. Dönem sınav sonuçları açıklanır açıklanmaz cep telefonunuza bildirim alabilmek için kamu haberlerinin merkezi kamupersoneli.net'in android uygulamasını cep telefonunuza indirmeyi unutmayın.  Açık Ortaokul 3. Dönem Sınav Sonuçlarını öğrenmek isteyen öğrenciler "http://aionet.meb.gov.tr/ogr_login.aspx" adresinden , Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi 3. Dönem sınav sonuçlarını öğrenmek isteyen öğrenciler ise Öğrenci numaraları ve şifreleriyle "http://aolweb.aol.meb.gov.tr/ogrenci_giris.aspx" adresinden ilgili sonuçları öğrenebilecekler.

Açık Öğretim Sınavları Her Yıl Kaç Kez Yapılır? 

Açık Öğretim Liselerinde her sene 3 sınav yapılıyor. Bu sınavlar , Ocak, Mayıs ve Temmuz aylarında yapılıyor. 3. Dönem sınavlarına yani son sınava 17 yaş ve üstü öğrenciler katılabiliyor. 

Sınava giren tüm öğrencilere , gelecek eğitim ve iş hayatlarında başarılar dileriz.

Kamu haberlerinden, gündem haberlerinden, MEB duyurularından, Sınavlardaki gelişmelerden ve çok daha fazlasından anında ve her yerde haberdar olabilmek için kamupersoneli.net'i takip etmeye devam edin. İlgili haber ve duyurular cep telefonuma gelsin diyorsanız memurlar için haber merkezi "kamu personeli" uygulamasını google play üzerinden ücretsiz indirin.

Kamupersoneli.net | Ankara
Yorumlar (1)
Ayşe akarsu 1 yıl önce
Sinav sonuçlarini oyrenmek istiyom