AÖL Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? MEB Resmi Tarih Verdi

Lise öğrenimlerine MEB'in Açık Öğretim Lisesi (AÖL) kapsamında devam eden binlerce öğrenci hafta sonu gerçekleştirilen AÖL sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını araştırıyorlar. Konu ile ilgili olarak sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı MEB tarafından açıklandı.

AÖL Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? MEB Resmi Tarih Verdi

AÖL sınav sonuçları için öğrencilerin araştırması devam ederken, bir yandan da sorular ve cevaplar merak konusu oldu. Binlerce kişinin katılım sağladığı AÖL sınavlarının ardından sorular ve cevapları görüntülemek isteyen birçok vatandaş, internet üzerinden araştırmalarına başladı. Peki, AÖL sınav sonuçları ile birlikte sorular ve cevaplar ne zaman yayımlanacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler...

AÖL SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

6-7 Nisan tarihinde Türkiye genelinde gerçekleştirilen sınavların ardından öğrenciler, MEB'in yapacağı açıklamaya kilitlenmişti. Bakanlık, resmi iş takvimi aracılığıyla 2. dönem sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi 30 Nisan olarak duyurdu.

KAYIT YENİLEME İŞLEMİ NE ZAMAN? 

Toplamda 3 dönem olarak tamamlanan 2018-2019 eğitim öğretimin döneminin 3. dönem kayıt işlemi, 02-14 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek. Ders seçme ekranı ise 2 Mayıs tarihinde erişime açılacak. Sonraki sınavın giriş yerleri ise 3 Temmuz tarihinde görüntülenebilecek.

3. DÖNEM SINAVLARI TEMMUZ'DA 

Öğrenciler, kayıt yenileme ve ders seçme işlemlerini yaptığı 3. dönem sınavlarına 6-7 Temmuz tarihlerinde girecek. Bu sınavın sonuçları ise 1 Ağustos'ta yayımlanacak. 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Oktay
Oktay - 2 ay Önce

Peki bir sorcam bende mesela normal lise bitip ama sinavlari gecemiyorsak ne olabilir acaba