banner731

BİLSEM Sınav Sonuçları Açıklandı! MEB 2019 BİLSEM Mülakat Sonuçları Sorgulama Ekranı!

Öğrenci tarafından merakla beklenen BİLSEM mülakat sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından açıklandı. BİLSEM mülakat sonuçları MEB resmi web adresi üzerinden erişime açıldı. Genel Yetenek alanında bireysel değerlendirmeye tabi tutulan tüm öğrenciler için taban puan tüm sınıf düzeyleri için 130 olarak belirtilmişti. Ayrıca Resim yetenek alanında bireysel değerlendirmeye alınan öğrenciler için belirlenen taban puan oranı ise 90 olarak açıklanmıştı. Bunun yanı sıra Müzik yetenek alanında bireysel değerlendirmeye alınan öğrencilerin taban puanı ise 70 olarak duyurulmuştu. İşte 2019 yılı BİLSEM mülakat sonuçları sorgulama ekranı...

SINAVLAR 21.08.2019, 16:25
BİLSEM Sınav Sonuçları Açıklandı! MEB 2019 BİLSEM Mülakat Sonuçları Sorgulama Ekranı!

MEBBİS sistemi aracılığıyla açıklanan BİLSEM sözlü mülakat sonuçları için heyecanlı bekleyiş sona erdi. 2019 yılı BİLSEM mülakat sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından açıklandı.

Özel yetenekli öğrencilerin sahip oldukları yeteneklerinin geliştirmesine odaklanan BİLSEM eğitim kurumlarına başvurular yapılmış ve süreç işlemişti.

Söz konusu mülakatlar yapıldıktan sonra sonuçlar erişime açıldı.

BİLSEM mülakat sonuçlarını sorgulamak isteyenler MEB BİLSEM mülakat sonuçları sorgulama ekranı üzerinden kendilerine ait Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaraları ve doğum tarihi bilgileri ile erişim sağlayabilecektir.

SONUÇLAR İÇİN TIKLAYINIZ

BİLSEM KAYITLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

BİLSEM'e yapılacak kayıtlar ise 26 Ağustos 2019 tarihinde başlayacak ve 9 Eylül 2019 tarihinde sona erecektir.

PEKİ BİLSEM NEDİR?

Dünyanın her yerinde özel yetenekli çocuklara yönelik olarak farklı eğitim programlarının uygulanmaktadır. Bilsem, Bilim ve Sanat Eğitim Merkezlerinin kısaltılmış ismidir. İlkokullarda sınavla tespit edilen özel yetenekli öğrencilerin örgün eğitim kurumlarındaki eğitimlerini aksatmayacak şekilde bireysel yeteneklerinin farkında olmalarını sağlamak ve sahip oldukları kapasitelerini geliştirerek üst düzeyde kullanmalarını sağlamak amacıyla devlete bağlı olarak açılmış olan özel eğitim kurumlarıdır.

.Zorunlu eğitim dışında çeşitli programlarla öğrencilerin özel yeteneklerinin geliştiren BİLSEM'lerde özel yetenekli, özellikle zeka, yaratıcılık ve liderlik alanlarında yüksek kapasitesi olan ve bunun yanında özel akademik alanlarda yaşıtlarına göre yüksek seviyede performans gösteren öğrencileri tespit ederek, bu öğrencilerimize eğitim hayatları boyunca ekstra eğitim programlarıyla yardımcı olmak, onların kendilerini tanımalarını sağlamak, aynı zamanda gelecekte ülkemize katkı sağlayacak nesiller yetiştirmek hedefleniyor.

Bilim ve Sanat Merkezlerinde öğrencilere, akademik başarıyı ölçmeye yönelik herhangi bir işlem uygulanmaz, sınav yapılmaz, ölçme ve değerlendirmelerde puan ya da not kullanılmaz. Uygulanan eğitim programlarının her aşamasında Gözlem Formları kullanılarak izleme ve değerlendirme yapılır ve programın sonunda programı tamamlayan öğrencilere " Program Tamamlama Belgesi" verilir.

Yorumlar (0)