DGUY 2. Grup (Mühendislik) ve 3. Grup (İstatistik) Sonuçları Güncellendi!

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından yeni bir duyuru yayımlandı ve DGUY sınav sonuçlarına yönelik olarak 2. Grup (Mühendislik) sınav sorularından 1 (bir) ve 3. Grup (İstatistik) sınav sorularından 1 (bir) sorunun hatalı olduğu ifade edildi.

SINAVLAR 26.09.2018, 15:05 18.01.2019, 23:52
DGUY 2. Grup (Mühendislik) ve 3. Grup (İstatistik) Sonuçları Güncellendi!

Kamupersoneli.net olarak Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruya yönelik detayları paylaşıyoruz.

Gelir İdaresi Başkanlığı resmi web adresi üzerinden yeni bir duyuru yayımlandı ve  2. Grup (Mühendislik) sınav sorularından 1 (bir) ve 3. Grup (İstatistik) sınav sorularından 1 (bir) sorunun hatalı olması ile alakalı olarak detaylara yer verildi.

4 Ağustos 2018 tarihinde yazılı sınavları yapılan Devlet Gelir Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavına yönelik yapılan itirazların değerlendirildiği ifade edilirken bu kapsamda 2. Grup (Mühendislik) sınav sorularından 1 (bir) ve 3. Grup (İstatistik) sınav sorularından 1 (bir) sorunun hatalı olduğu paylaşıldı.

Söz konusu soruların bütün adaylar tarafından doğru cevapladığı kabul görüldüğü belirtilerek her iki grup için de ayrı ayrı olmak üzere sözlü bölüme girecek adayların listesinde güncelleme yapıldığı belirtildi.

DUYURU METNİ

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruda ise;

SÖZLÜ SINAVLAR NE ZAMAN?

Ayrıca yazılı sınavlara giren adaylar sözlü sınavların ne zaman olacağını araştırıyorlar.

Sözlü olarak uygulanacak sınava girmeye hak kazanan adaylara yönelik olarak sözlü sınav tarihleri ve yeri GİB resmi internet sitesinde (www.gib.gov.tr) daha sonra yayımlanacak.

Yorumlar (0)