Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan 2018 Yılı 3. Dönem Hafızlık Tespit Sınav Duyursu

Diyanet İşleri Başkanlığı 2018 yılı içinde düzenlenecek olan 3. dönem hafızlık tespit sınavına ilişkin bir duyuru yayımladı. Yayımlanan duyuruda sınavın yapılacağı iller ve sınava katılacak adaylara yönelik bilgiler verildi.

SINAVLAR 09.08.2018, 21:34 30.01.2019, 23:15
Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan 2018 Yılı 3. Dönem Hafızlık Tespit Sınav Duyursu

Diyanet İşleri Başkanlığı hafızlık tespit sınavına dair resmi internet sitesi üzerinden bir duyuru yayımladı. 

DİB tarafından yayımlanan duyuruda, 2018 yılı üçüncü dönem hafızlık tespit sınavının düzenleneceği iller ve sınava katılacak hafız adaylarının yapmaları gereken işlemlere dair bilgiler verildi. 

DİB'TEN HAFIZLIK TESPİT DUYURUSU

Diyanet İşleri Başkanlığı'nca yayımlanan duyuru metninde, Kur’an kurslarımızda ve dışarıdan kendi imkânlarıyla hafızlıklarını tamamlayan öğrenci ve vatandaşlara 24 Eylül tarihinden itibaren 2018 yılı III. Dönem Hafızlık Tespit Sınavı yapılacağı bildirildi. Duyuruya göre hafızlık tespit sınavları 11 il merkezinde yapılacak. 

Bu sınav merkezleri, 1. Ankara Rıfat Börekçi Eğitim Merkezi 2. Diyarbakır Dini Yüksek İhtisas Merkezi 3. Erzurum Ömer Nasuhi Bilmen Dini Yüksek İhtisas Merkezi 4. İstanbul Haseki Abdurrahman Gürses Eğitim Merkezi 5. İstanbul Kartal İlçe Müftülüğü 6. Kayseri Dini Yüksek İhtisas Merkezi 7. Konya Selçuk Dini Yüksek İhtisas Merkezi 8. Manisa Eğitim Merkezi 9. Samsun İlkadım İlçe Müftülüğü 10. Trabzon Dini Yüksek İhtisas Merkezi 11. Van İl Müftülüğü olarak açıklandı. 

Sınava başvuru yapacak adaylara yönelik yapılan açıklamalarda, müracaatların il ve ilçe müftülüklerinde yapılacağı ve başvuruların 13 Ağustos-7 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirileceği açıklandı. Başvurulara ilişkin açıklamada, ''Sınava girmek isteyenler belirtilen sınav merkezlerinden istediklerini tercih edebilecekler ve müracaat esnasında T.C/Yabancı Vatandaşlık numarası bulunan bir belge ile son 6 ay içinde çekilmiş bir adet fotoğraflarını yanlarında bulunduracaklardır. Ayrıca iletişim bilgilerini doğru ve eksiksiz olarak ilgililere vereceklerdir.'' ifadeleri kullanıldı. 

Yorumlar (0)