Eğitim Kurumları Yönetici Sınavı Örnek Soruları ÖSYM Tarafından Yayımlandı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda eğitim kurumları yönetici sınavı örnek sorularının adayların erişimine açıldığı ifade edildi.

SINAVLAR 28.02.2019, 10:18 Batuhan
Eğitim Kurumları Yönetici Sınavı Örnek Soruları ÖSYM Tarafından Yayımlandı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yayımlanan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) ile Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı arasında imzalanan Protokol uyarınca ÖSYM tarafından 21 Nisan 2019 tarihinde 50 il merkezinde, 2019 Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı (2019-MEB-EKYS) yapılacaktır.

Sınava başvurular, 28 Şubat - 11 Mart 2019 tarihleri arasında Başkanlığımızca alınacaktır. Başvurulara ilişkin ayrıntılı bilginin yer aldığı Başvuru Kılavuzu, 27 Şubat 2019 tarihinde ÖSYM’nin internet sayfasında yayımlanmıştır.

Sınavda adaylara çoktan seçmeli 80 sorudan oluşan bir test uygulanacaktır. Sınavın cevaplama süresi 150 dakika olacaktır. Adaylara yardımcı olmak amacıyla Başkanlığımızca "ÖRNEK SORULAR" hazırlanmıştır. Sınav konuları ve testteki ağırlıklarına ilişkin ayrıntılı bilgiye ve örnek sorulara aşağıdaki bağlantılardan erişilebilir.

Sınav Konuları ve Testteki Ağırlıkları İçin TIKLAYIN

Örnek Sorular İçin TIKLAYIN

Yorumlar (0)