EGM 2019/1. Dönem 8 Bin Bekçi Alımı Yazılı Sınavı Sosyal Bilgiler Testi Soruları, Cevapları ve Yorumları!

2019/1. Dönem Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) 8 bin Çarşı ve Mahalle bekçisi alımı kapsamında yazılı sınav 13. Temmuz 2019 tarihinde (bugün) Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından düzenlendi. Bekçi adaylarına sosyal bilgiler testinden 15 soru yöneltildi. Bekçi alımı yazılı sınavına giren adaylarla soruları, cevapları ve yorumları tartışıyoruz. Sosyal Bilgiler testinde zor soru var mıydı? Kolay mıydı, zor muydu?

SINAVLAR 13.07.2019, 10:46
EGM 2019/1. Dönem 8 Bin Bekçi Alımı Yazılı Sınavı Sosyal Bilgiler Testi Soruları, Cevapları ve Yorumları!

EGM 2019/1. Dönem 8 bin bekçi alımı kapsamında yazılı sınavı Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından Ankara, Batman, Elazığ, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir ve Sivas illerinde düzenlendi.

Bekçi alımı yazılı sınavında adaylara 100 soru soruldu ve sınav 09:00'da başladı. Bekçi adaylarına 100 soru için 120 dakika süre verildi.

Yazılı sınavda Sosyal Bilgiler testinden 15 soru soruldu. Bekçi alımı yazılı sınavına giren adaylarla beraber soruları, cevapları ve yorumları değerlendiriyoruz.

Peki bekçi alımı yazılı sınavı Sosyal Bilgiler soruları, cevapları ve yorumları! kolay mıydı, zor muydu? İşte detaylar...

BEKÇİ ALIMI YAZILI SINAVI SORU VE CEVAPLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) 8 bin bekçi alımı yazılı sınavı soru ve cevapları 16 Temmuz 2019 tarihinde https://www.pa.edu.tr ve www.meb.gov.tr ya da http://odsgm.meb.gov.tr web adresleri üzerinden yayımlanacak.

8 BİN BEKÇİ ALIMI YAZILI SINAVI SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

2019/1. Dönem 8 bin bekçi alımı kapsamında yazılı sınav sonuçları 7 Ağustos 2019 tarihinde https://www.pa.edu.tr ve www.meb.gov.tr ya da http://odsgm.meb.gov.tr aracılığıyla açıklanacaktır.

8 BİN BEKÇİ ALIMI YAZILI SINAVI GEÇER NOTU KAÇ?

8 Bin bekçi alımı yazılı sınavı 100 tam puan üzerinden değerlendirilir ve 50 ile üzerinde puan alan bekçi adayları başarılı sayılmaktadır.

Sınavda sorulan soru adeti ise şu şekildedir;

Türkçe ( Ortaöğretim düzeyi ) 20

Sosyal Bilgiler ( İlköğretim düzeyi ) 15

Fen Bilgisi ( İlköğretim düzeyi ) 15

Hayat Bilgisi ( İlköğretim düzeyi ) 15

Matematik ( İlköğretim düzeyi ) 15

Genel Kültür (Ortaöğretim düzeyi ) 20

GENEL TOPLAM 100 

Yorumlar (13)
Oktay 4 ay önce
Vallaa 50 alsam sükredicem cok zordu sinav bu kolay diyenler sonuclardan sonra gelsin buraya
Ümit 4 ay önce
Türkiye'nin nüfus artışı 1000 de kaçtır :)
Gökhan 4 ay önce
Ters köşe olduk
Alpaslan 4 ay önce
Arkadaslar Türkçe hariç hepsi kolaydı hakkimizda hayirlisi olsun insAllah
Furkan 4 ay önce
Sınav geçen seneye göre zordu evet ama elli alınmayacak bir sınavda değil 50 alamayan zaten olmasın bekçi gitsin güvenlik olsun
HAKAN 4 ay önce
Öncelikle En Az Lise Mezunu Araniyor. Ama Sorular Ilkogretim Seviyesi Bunun Sebebi Nedir Bunu Irdelemek Lazim. Geçen Seneki Sinav Zaten Rezaletti 90 Almistim. Ve Girenlerin Gecmeme Ihtimali Yok Gibiydi. Bu Seneki Sınav Önceki Sinava Göre Zordu Fakat Yine Birileri Baraji Gecsin Diye Abuk Sabuk Sorular Sorulmuş.
Bekcilik Mesleğini Yapacak Kişileri Seçmeye Vesile Olabilecek Bir Sınav Kesinlikle Degil Sadece Bir Formalite. Şu Ekonomik Darlıkta Saga Sola Gidip Para Harciyoruz İşte.
Muammer 4 ay önce
Gecen seneye gore zordu çok kişi elenır hele o pamuk sorusu hiç aklımdan gecmezdi cıkacagı
GÖKHAN 4 ay önce
KOLAY DİYEN ARKADAŞLAR BENCE SİZ BURDA TOTEM YAPIYORSUNUZ SINAV SONUCUNU ELİNİZE ALINCA YAZIN BURAYA .
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın