EGM 8 Bin Bekçi Alımı Yazılı Sınavı Türkçe Soruları, Cevapları ve Yorumları! Kolay Mıydı, Zor Muydu?

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) bünyesinde görevlendirmek üzere 2019/1. Dönem 8 bin bekçi alımı yazılı sınavına giren bekçi adayları Türkçe testinden soruları cevapladılar. Bekçi adaylarına Türkçe dersinden toplam 20 soru soruldu. Peki bekçi alımı yazılı sınavı Türkçe soruları kolay mıydı, zor muydu? İşte merak edilenler.

SINAVLAR 13.07.2019, 10:31
EGM 8 Bin Bekçi Alımı Yazılı Sınavı Türkçe Soruları, Cevapları ve Yorumları! Kolay Mıydı, Zor Muydu?

EGM 2019/1. Dönem 8 bin bekçi alımı kapsamında yazılı sınavı Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından Ankara, Batman, Elazığ, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir ve Sivas illerinde düzenlendi.

Bekçi alımı yazılı sınavında adaylara 100 soru soruldu ve sınav 09:00'da başladı. Bekçi adaylarına 100 soru için 120 dakika süre verildi.

Yazılı sınavda Türkçe testinden 20 soru soruldu. Bekçi alımı yazılı sınavına giren adaylarla beraber soruları, cevapları ve yorumları değerlendiriyoruz.

Peki bekçi alımı yazılı sınavı Türkçe soruları, cevapları ve yorumları! kolay mıydı, zor muydu? İşte detaylar...

BEKÇİ ALIMI YAZILI SINAVI SORU VE CEVAPLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) 8 bin bekçi alımı yazılı sınavı soru ve cevapları 16 Temmuz 2019 tarihinde https://www.pa.edu.tr ve www.meb.gov.tr ya da http://odsgm.meb.gov.tr web adresleri üzerinden yayımlanacak.

8 BİN BEKÇİ ALIMI YAZILI SINAVI SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

2019/1. Dönem 8 bin bekçi alımı kapsamında yazılı sınav sonuçları 7 Ağustos 2019 tarihinde https://www.pa.edu.tr ve www.meb.gov.tr ya da http://odsgm.meb.gov.tr aracılığıyla açıklanacaktır.

8 BİN BEKÇİ ALIMI YAZILI SINAVI GEÇER NOTU KAÇ?

8 Bin bekçi alımı yazılı sınavı 100 tam puan üzerinden değerlendirilir ve 50 ile üzerinde puan alan bekçi adayları başarılı sayılmaktadır.

Sınavda sorulan soru adeti ise şu şekildedir;

Türkçe ( Ortaöğretim düzeyi ) 20
Sosyal Bilgiler ( İlköğretim düzeyi ) 15
Fen Bilgisi ( İlköğretim düzeyi ) 15
Hayat Bilgisi ( İlköğretim düzeyi ) 15
Matematik ( İlköğretim düzeyi ) 15
Genel Kültür (Ortaöğretim düzeyi ) 20

GENEL TOPLAM 100 

Yorumlar (38)
Mustafa 4 ay önce
Matametik ve türkce berbattı soruları oku oku bitmiyor
Abdurrahman 4 ay önce
Sınav soruları bir önceki yapılan sınavın sorularına göre daha da zordu içinde toplasan 10 tane kolay kelepir soru vardı gerisi ful kazık
Eren 4 ay önce
Söylendiği kadar da çok kolay değildi geneli zordu ama çok kolay sorular da vardı tabi
Atmaca 4 ay önce
Zaman yokdu sayın milli egetim.bakanligi 120 süre vermisim sorular cokkk aptalca ve gerizakili ca sorular cikdi kendiniz cozunuz sınav iptal edim edilmesini istyorum .nasıl seçim iptal ediliyorsa bunu da iptal ediniz
Fırtına 4 ay önce
Kpss soruları daha kolaydı.... Ne sınavıydı anlayamadım.... Gecen senenin bekçi sorularına kıyaslandığında ordaki sorular gözü kapalı çözülücak sorularda. Bu sınavda türkçe matematik tam facia sorulardı....
Hakan 4 ay önce
Sayin milli eğitim Bakanı sınav soruları çok berbat ve 2018 de giren bekci arkdslarimizla sınavı çok basitti bilakis bu sene sınavı aptal ve kırıcı gerizakili lar bile yapmaz bu soruları aldığımız kitap ve calisdigimiz sorular soru çözmesi z dahi hiçbir soru çıkmadı ygs sınavına girdik sandık keşke ygs sınavı olsaydı 2 yanlış 1 doğru götürürüm bari burda yanlış doğru götürmek yok hepsi 00000 0000 işte bu yüzden Türkiye akp yi kabediyor gençler bilir torpille giren ise hakkımızı helal etmiyoruz hadi bayyyy haram olsun parami size
Fırat Atalar 4 ay önce
Sınav çok zordu tüm özgü ve özgür irademle eleme amaçlı yapıldığını düşünüyorum yinede teşekkürler
Mehmet 4 ay önce
Kpss bunun kadar zor olamaz herhalde. Kpss formatında sorular çok çok vardı kesinlikle zordu.
Sinan 4 ay önce
Sanki cumhurbaşkanı olcam öyle zor soruları sormuşsunuz baş götü bir bekçi alacaksınız
Burak 4 ay önce
Sinav çok kolaydı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın