EGM Özel Güvenlik Sınavı Soruları, Cevapları ve Yorumları (Kolay Mıydı, Zor Muydu?)

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından 78. Özel Güvenlik Temel Eğitim Sınavı ve 53. Yenileme Eğitimi Özel Güvenlik Sınavı gerçekleştirildi. Söz konusu sınav soruları kolay mıydı, zor muydu?

EGM Özel Güvenlik Sınavı Soruları, Cevapları ve Yorumları (Kolay Mıydı, Zor Muydu?)

Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Dairesi Başkanlığı tarafından 78. Özel Güvenlik Temel Eğitim Sınavı ve 53. Yenileme Eğitimi Özel Güvenlik Sınavı gerçekleştirildi. 

Söz konusu sınava kurslarını tamamlamış, silahlı olabilmek için 21 yaşını tamamlamış ve en az lise mezunu olan adaylar katılabildi. Bunun yanı sıra 18 yaşını doldurmuş olan adaylar da silahsız güvenlik görevlisi olarak sınava katılabileceklerdir. Silahsız güvenlik görevlisi olabilmek için 8 yıllık İlköğretim veya Ortaokul mezunu olmak gerekmektedir.

Söz konusu sınav saat 10.00'da başladı ve silahlı güvenlik görevlisi sınavı 150 dakika silahsız güvenlik görevlisi sınavı ise 120 dakika sürdü.

KOLAY MIYDI, ZOR MUYDU?

Peki sınav size göre kolay mıydı, zor muydu? Sınavda hatalı olduğunu düşündüğünüz soru var mıydı? Görüşlerinizi yorum yaparak diğer adaylarla paylaşabilirsiniz.

SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Uygulamalı Atış Sınavı yapılarak, atış puanlarının Özel Güvenlik Bilgi Sistemine veri girişleri 1 Ekim ile 10 Ekim arasında yapılacaktır. Bunun yanı sıra sınav soru ve cevaplarının 3 Ekim'de açıklanması bekleniyor. Bunun yanı sıra sınav sonuçları ise 12 Ekim 2018 tarihinde açıklanacaktır.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Selcuk
Selcuk - 10 ay Önce

Bu sınava zor diyen hayatı boyunca hicbir isi yapamaz hic ders çalısmadan girdim 80 85 üzeri bekliyorum

Gamze
Gamze - 10 ay Önce

Iyi günler birtane soru vardı bankada çalışan özel güvenlik görevlisi ile ilgili onun cvp ni hatirliyormusunuz acaba ?,,

ömer
ömer - 10 ay Önce

clişki sorular vardı 2 şık arasında cok kaldım .kalabalık sorusunu ne yaptınız bilim insalarımıydı cevap?

Gamze
Gamze - 10 ay Önce

Bilim adamı sorusumu vardı

Gamze
Gamze - 10 ay Önce

Parmak izi sorusunun cvp neydi acaba?

Nur
Nur - 10 ay Önce

Parmak izi degistirilemez

Ulus
Ulus - 10 ay Önce

Sınav zordu önceki sınavlara göre karmaşıktı

Nazan
Nazan - 10 ay Önce

Cok zordu okadar test cozdum calistim fakat gececegimi sanmiyorum kafa karistiriciydi kalalim bidaha para verip girelim diye pek umidim yok nasip

barbaros
barbaros - 10 ay Önce

sınav kolay sayılırdı,yorum agırlıklı sorular vardı.geçmiş sınavlardaki sorulardan tekrar baya bir çıktı.

Hamza
Hamza - 10 ay Önce

önceki sınavlar ile aynı hemen hemen sadece yorum farklılığı olduğundan biraz kafa karıstırıcı bir metod benimsenmiş olmalı. ama buna rağmen sınavım cok iyi geçti.

Mürvet
Mürvet - 10 ay Önce

Çok da kolay değildi eski sınav sorularını takip etmiştim fakat 78.sınav yani bu sınav biraz zorladı.Çoğunluk mantığa dayanıyodu temel bilgi ağırlıklıydı.İnşAllah geçicem ! Soru cevap bilgilerini merakla bekliyorum