Ehliyet Sınavı Soru ve Cevapları Ne Zaman Açıklanacak? 2018/MTSKS- 4

Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı'nın (MTSKS) 20 Ekim 2018 tarihinde dördüncüsünün düzenlenmesiyle beraber sorular ve cevapların yayımlanıp, yayımlanmadığı merak ediliyor. Bizlerde konuyla alakalı olarak merak edilen tüm detayları okurlarımızla paylaşıyoruz.

SINAVLAR 22.10.2018, 15:11 22.10.2018, 15:44 Kerim Solak
Ehliyet Sınavı Soru ve Cevapları Ne Zaman Açıklanacak? 2018/MTSKS- 4

2018 yılı içerisinde 20 Ekim 2018 tarihinde Cumartesi günü dördüncüsü düzenlenen Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı (MTSKS) soru ve cevapları merakla bekleniyor.

Sınava giren adaylar MEB tarafından ehliyet sınav soru ve cevaplarının açıklanmasını bekliyorlar

Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavının soru ve cevaplarının en geç 3 iş günü içerisinde açıklanacağı öngörülüyor.

Ayrıca Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavının dördüncüsünün sonuçlarının Kasım ayı içerisinde açıklanacağı ifade edildi.

Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı 2018/MTSKS-4, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 20 Ekim 2018 tarihinde Cumartesi günü saat 14.00'te yapıldı.

Ayrıca sınava giren adaylara ilk yardımın yanı sıra, trafik adabı, trafik ve çevre, araç tekniği dersleri olmak üzere 50 soru soruldu ve sınav 2 saat sürdü.

Sınava ait soru ve cevaplar henüz yayınlanmazken yayımlandığı anda kamupersoneli.net'te olacaktır.

PEKİ SINAVDAN GEÇMEK İÇİN KAÇ NOT ALMAK GEREKİYOR

MEB tarafından düzenlenen ehliyet sınavında adayların 100 tam puan üzerinden değerlendirildiği biliniyor ve adaylar her bir soru için doğru cevap karşılığında 2 puan almaktadır.

Diğer sınavlarda olduğu gibi adayların vereceği dört yanlış cevap bir doğru cevabı götürmeyecektir.

Adaylar sınava geçmiş yıllarda çıkan sorulara bakılarak çalışma yapılabilir ve başarı sağlayabilirler. Sınavda başarılı olanlar direksiyon sınavına girmeye hak kazanacaktır. Adayların direksiyon sınavında da en az 70 puan alan adaylar başarılı sayılmaları durumunda stajyer ehliyet almaya hak kazandıkları bilinmektedir.

Kamupersoneli.net

Yorumlar (0)