Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) 2019/1. Dönem 8 Bin Bekçi Alımı Yazılı Sınavı Soruları, Cevapları ve Yorumları Kolay mıydı, Zor Muydu?

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) 2019/1. Dönem 8 bin bekçi alımı kapsamında yazılı sınav 13 Temmuz 2019 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından düzenlendi. Türkiye'de Ankara, Batman, Elazığ, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir ve Sivas illerinde yapılan sınava çok sayıda katılım oldu. Bekçi alımı yazılı sınavına giren adaylar soruları ve cevapları merak ediyorlar. Bizlerde sitemizde bekçi alımı yazılı sınavı hakkında soruları ve cevapları yorumda değerlendiriyoruz. İşte ayrıntılar.

SINAVLAR 13.07.2019, 11:05
Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) 2019/1. Dönem 8 Bin Bekçi Alımı Yazılı Sınavı Soruları, Cevapları ve Yorumları Kolay mıydı, Zor Muydu?

EGM 2019/1. Dönem 8 bin bekçi alımı kapsamında yazılı sınavı Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından Ankara, Batman, Elazığ, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir ve Sivas illerinde düzenlendi.

Bekçi alımı yazılı sınavında adaylara 100 soru soruldu ve sınav 09:00'da başladı. Bekçi adaylarına 100 soru için 120 dakika süre verildi.

Bekçi alımı yazılı sınavına giren adaylarla beraber soruları, cevapları ve yorumları değerlendiriyoruz. Peki bekçi alımı yazılı sınavı Genel Kültür soruları, cevapları ve yorumları! kolay mıydı, zor muydu? İşte detaylar...

BEKÇİ ALIMI YAZILI SINAVI SORU VE CEVAPLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) 8 bin bekçi alımı yazılı sınavı soru ve cevapları 16 Temmuz 2019 tarihinde https://www.pa.edu.tr ve www.meb.gov.tr ya da http://odsgm.meb.gov.tr web adresleri üzerinden yayımlanacak.

8 BİN BEKÇİ ALIMI YAZILI SINAVI SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

2019/1. Dönem 8 bin bekçi alımı kapsamında yazılı sınav sonuçları 7 Ağustos 2019 tarihinde https://www.pa.edu.tr ve www.meb.gov.tr ya da http://odsgm.meb.gov.tr aracılığıyla açıklanacaktır.

8 BİN BEKÇİ ALIMI YAZILI SINAVI GEÇER NOTU KAÇ?

8 Bin bekçi alımı yazılı sınavı 100 tam puan üzerinden değerlendirilir ve 50 ile üzerinde puan alan bekçi adayları başarılı sayılmaktadır.

Sınavda sorulan soru adeti ise şu şekildedir;

Türkçe ( Ortaöğretim düzeyi ) 20

Sosyal Bilgiler ( İlköğretim düzeyi ) 15

Fen Bilgisi ( İlköğretim düzeyi ) 15

Hayat Bilgisi ( İlköğretim düzeyi ) 15

Matematik ( İlköğretim düzeyi ) 15

Genel Kültür (Ortaöğretim düzeyi ) 20

GENEL TOPLAM 100

TÜRKÇE SORU VE CEVAPLARI HAKKINDA DETAY İÇİN TIKLAYINIZ

SOSYAL BİLGİLER SORU VE CEVAPLARI HAKKINDA DETAY İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLGİSİ SORU VE CEVAPLARI HAKKINDA DETAY İÇİN TIKLAYINIZ

HAYAT BİLGİSİ SORU VE CEVAPLARI HAKKINDA DETAY İÇİN TIKLAYINIZ

MATEMATİK SORU VE CEVAPLARI HAKKINDA DETAY İÇİN TIKLAYINIZ

GENEL KÜLTÜR SORU VE CEVAPLARI HAKKINDA DETAY İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (39)
Esrarengiz 4 ay önce
Eger bu matematik sorulari ilkokulda isleniyosa vay ögrencilerin haline
Çok Fazla Başvuru var. 4 ay önce
Bir önceki döneme göre sorular zordu. Çok Fazla Başvuru var ve yol yakınken eleme fazla yapıyorlar.
Soner 4 ay önce
Gerçekten sorular ilk öğretim ve orta öğretim le yakından uzaktan alakası yoktu. Soruların bazıları çok aşırı zordu. Üniversite mezunlarının bile bilemeyeceğim türden sorular vardı. Hayırlısı olsun artık....
Alicoo 4 ay önce
Genel kurturde zordu. Banane kardesim thy ucaginin isminden. Ya da turkmenistan baskentinin bekcilikle ne alakasi var ya da yeni sistemde kac bakanlik varmis arkadas genel kultur bitirdi beni
Karmaşık 4 ay önce
İlköğretim düzeyi ile uzaktan yakından alakası yok var ise bu çocuklar liseye geldiklerinde profesör olurlar diye düşünüyorum ünv. Saymıyorum
Mehmet HIZLI 4 ay önce
Zordu zorrrr şüpheliyim yani ilkokul düzeyinde değildi !!
Saffet 4 ay önce
hiç bir şekilde söylenen düzeyde degildi sorular üni sınavı kpss sınavı gibi sorular maşAllah
Kolay olcaktı hani 4 ay önce
İlkokul mu:)
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın