GİB Gelir Uzmanlığı Yeterlilik Sınavına Katılacak Adaylar İle Sınav Giriş Belgeleri Açıklandı!

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yeni bir duyuru yayımlandı ve 20 Ekim 2018 tarihinde gerçekleştirilecek olan Gelir Uzmanlığı Yeterlik Sınavına Katılacak Adaylar ile Sınav Giriş Yerleri belli oldu...

SINAVLAR 11.10.2018, 16:09 18.01.2019, 21:40
GİB Gelir Uzmanlığı Yeterlilik Sınavına Katılacak Adaylar İle Sınav Giriş Belgeleri Açıklandı!

20 Ekim 2018 tarihinde yapılacak olan Gelir Uzmanlığı Yeterlilik Sınavına girecek adaylar ile sınav giriş yerleri erişime açıldı.

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuru kapsamında sınavın 20 Ekim 2018 tarihinde Cumartesi günü saat 10:00'da başlayacağı ifade edildi.

Bu kapsamda adayların sınav tarihinde geç kalmamaları için 09:00'da bina girişlerinde hazır olmaları gerektiği duyuruldu.

Adayların sınava girişlerinde kimlik tespitlerinin sağlanması amacıyla Kimlik Numaralı ve fotoğraflı Nüfus cüzdanı, sürücü belgesinin yanı sıra kurum kimlik kartı veya kullanım süresi dolmamış pasaport belgesinden herhangi birini yanlarında bulundurmaları zorunlu.

Belirtilen belgelerden herhangi birini yanlarında bulundurmayanlar adayların yazılı sınava alınmayacağı ifade edildi.

Diğer yandan adayların çanta ve benzeri eşyalar cep telefonu, çağrı cihazı, telsiz, fotoğraf makinesi, cep bilgisayarı, hesap makinesi ve benzeri cihazlar ile saat fonksiyonu dışında fonksiyonu bulunan saatlerle sınava girmelerinin yasak olduğu belirtildi.

Bu kapsamda eşya, araç ve cihazları yanında bulunduranların durumları tutanakla tespit edilerek bu adayların sınavı geçersiz olacak.

Yorumlar (0)