GTB Gümrük Müşavirliği ve Yardımcılığı Sınav Giriş Yerleri Açıklandı

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Gümrük Müşavirliği ve Gümrük Müşavir Yardımcılığı sınav giriş yerleri, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı.

GTB Gümrük Müşavirliği ve Yardımcılığı Sınav Giriş Yerleri Açıklandı

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Gümrük Müşavirliği ve Gümrük Müşavir Yardımcılığı sınav başvuruları, 5 Eylül 2017 tarihinde, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başvuru kılavuzunun yayımlanmasıyla beraber başladı.

SINAV GİRİŞ YERLERİ AÇIKLANDI

7 Ekim 2017 tarihinde Ankara'da yapılacak olan Gümrük Müşavirliği ve Gümrük Müşavir Yardımcılığı sınav yeri bilgisi açıklandı. Adaylar, sınav yeri bilgisine; T.C. kimlik numarası ve güvenlik kodunu girerek erişebilecek.

SINAV KONULARI

Gümrük Müşavirliği ve Gümrük Müşavir Yardımcılığı Yazılı Sınavlarında sorulacak sorulara ait ders konu 21.08.2017 tarihi son tarih olarak dikkate alınacak olup, adaylar bu tarih ve öncesine ilişkin mevzuattan ve konulardan sorumlu olacak.

SINAVIN UYGULANMASI

Gümrük Müşavirliği ve Gümrük Müşavir Yardımcılığı Sınavı, 07 Ekim 2017 Cumartesi günü, tek oturum hâlinde, saat 10.00’da Ankara’da yapılacak.

Adaylar sınava, sınav giriş belgesi ve üzerinde T.C kimlik numarası yer alan geçerli kimlik belgelerinden birisi (Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, pasaport) ile girecekler. Sınav giriş belgesi ve üzerinde T.C kimlik numarası yer alan geçerli kimlik belgesi yanında olmayan adaylar sınava alınmayacak.

Gümrük Müşavirliği Sınavında 80 soruluk çoktan seçmeli 4 (dört) seçenekli testlerden oluşan A ve B soru kitapçığı kullanılacak. Sınav 100 dakika sürecek ve tek oturum hâlinde uygulanacak.

 Gümrük Müşavir Yardımcılığı Sınavında 80 soruluk çoktan seçmeli 4 (dört) seçenekli testlerden oluşan A ve B soru kitapçığı kullanılacak. Sınav 100 dakika sürecek ve tek oturum hâlinde uygulanacak.

SORU ve CEVAPLAR İLE SONUÇLARIN AÇIKLANMASI

Sınav soru ve cevap anahtarları 10 Ekim 2017 tarihinden itibaren www.meb.gov.tr ile www.gtb.gov.tr internet adreslerinden yayımlanacak.

Sınav sonuç bilgileri 31 Ekim 2017 tarihinden itibaren www.meb.gov.tr ile www.gtb.gov.tr internet adreslerinden yayımlanacak.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2019, 18:04
YORUM EKLE