İstanbul Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Sınavına Başvurular Başladı

İstanbul Üniversitesi tarafından yabancı ülke vatandaşları ve yurt dışında ikamet edip Türkiye'de üniversite eğitimi yapmak isteyenler için yapılacak sınavın başvuruları bugün itibariyle başladı.

SINAVLAR 23.01.2017, 15:59 02.02.2019, 21:18
İstanbul Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Sınavına Başvurular Başladı

İstanbul Üniversitesi tarafından yabancı ülke vatandaşları ve yurt dışında ikamet edip Türkiye'de eğitim görmek isteyenler için Uluslararası Öğrenci Sınavına başvurular başladı.

İÜYÖS-2017, 29 Nisan'da dünya genelinde 71 sınav merkezinde toplamda, Türkçe, Arapça, İngilizce, Fransızca ve Rusça olmak üzere 5 dilde tek oturumda yapılacağı duyuruldu.

Sınav için adaylar "http://yos.istanbul.edu.tr/" adresinden 24 Mart'a kadar online başvuru yapılacağı belirlenirken. İnternet sitesinden başvuru koşulları, sınavın içeriği, önceki yıllarda çıkmış örnek sorular, taban puanlar, İstanbul'da yaşam ve diğer birçok detay hakkında bilgiye ulaşılabileceği belirlendi.

Türkiye'de 100'den fazla üniversite tarafından kabul edilen sınavın tam sonuçlarının ise 29 Mayıs'ta açıklanacağı belirlendi. 19 Haziran-3 Temmuz'da yapılacak tercihlerin sonuçları da 10 Temmuz'da belli olacağı duyuruldu.

Yorumlar (0)