LGS 2019 Saat Kaçta Başladı, Kaçta Bitecek? LGS Kaç Dakika Sürecek?

LGS sınavı 1 Haziran Cumartesi günü (bugün) 2 oturumda gerçekleştirilecek. Peki LGS 2019 saat kaçta başladı, kaçta bitecek? Milyonlarca öğrenci ve velilerinin merakla beklediği sınav günü geldi çattı. LGS'den istediği puanı alarak hayallerini gerçekleştirmek için sınava giren öğrencilerin velileri okul bahçelerinde büyük bir heyecanla çocuklarının sınavdan çıkmasını bekliyor.

LGS 2019 Saat Kaçta Başladı, Kaçta Bitecek? LGS Kaç Dakika Sürecek?

Liselere geçiş sınavı (LGS) sınavı saat kaçta başladı?, Liselere geçiş sınavı (LGS) kaçta bitecek soruları sınava giren öğrenci velileri ve yakınları tarafından merak ediliyor.

Milyonlarca kişi 2 Haziran 2019 tarihinde (bugün) düzenlenen Liselere geçiş sınavı (LGS) için heyecanlı bekleyişine devam ediyor.

PEKİ LGS SAAT KAÇTA BAŞLADI, KAÇTA BİTECEK?

LGS Birinci oturum Türkiye saati ile 09.30´da başladı ve ikinci oturum 11.30´da başlayacak. LGS sınavı saat 12.50 saati itibariyle sona erecek.

Birinci oturumda, 8´inci sınıf Türkçe, din kültürü ve ahlak bilgisi, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil, ikinci oturumda ise matematik ve fen bilimlerinden sorular yöneltilecek. 

LGS SINAVI KAÇ DAKİKA SÜRÜYOR?

60 dakika olan sayısal alan sınav oturum süresi 20 dakika uzatılarak 80 dakikaya çıkarıldı. Buna göre sınavın birinci bölümü 50 soruluk sözel alandan oluşacak ve 75 dakika süre verilecek

 İkinci bölüm ise 40 soruluk sayısal alan testinden oluşacak ve 80 dakika süre tanınacak.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2019, 13:08
YORUM EKLE