LGS Soruları ve Cevapları Ne Zaman Yayınlanacak?

Liseye Geçiş Sınavı (LGS) için heyecan sona erdi. Binlerce öğrenci 2 Haziran 2018 tarihinde (bugün) ter döktü. Sınavın tamamlanmasıyla beraber adaylar soruların ve cevapların ne zaman yayınlanacağını araştırıyorlar. Peki ne zaman açıklanacak? İşte detaylar.

LGS Soruları ve Cevapları Ne Zaman Yayınlanacak?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB tarafından düzenlenen Liseye Geçiş Sınavı (LGS) 2 Haziran 2018 tarihinde (bugün) gerçekleştirildi. Söz konusu sınav 2 oturum şeklinde gerçekleştirilen sınav binlerce öğrencinin katılımı ile sona erdi.

Bununla beraber sınavın tamamlanmasıyla beraber adaylar sonuçların yayınlanacağı tarih 22 Haziran 2018'e odaklandı.

Ayrıca sonuçların 22 Haziran 2018 tarihinde MEB'in resmi internet sitesi (www.meb.gov.tr) üzerinden erişime açılacağı belirtildi.

SORU VE CEVAPLAR NE ZAMAN YAYINLANACAK?

Sınavın sorularının ve cevaplarının 3 Haziran 2018 tarihinde öğle saatlerinde yayınlanacağı ifade ediliyor.

Bu doğrultuda sınav soruları ve cevapları açıklanır açıklanmaz sitemizde olacak.

Ayrıca adaylara sözel bölümde, 8'inci sınıf Türkçe dersinden 20, din kültürü ve ahlak bilgisi, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, yabancı dil derslerinden 10'ar olmak üzere 50 soru soruldu.

Diğer yandan sayısal bölümde ise matematik ve fen bilimleri derslerinden 20'şer olmak üzere, 40 soru yöneltildi.

İki bölüm arasında verilen 45 dakikalık süre, öğrencilerin ihtiyaçlarını gidermesi ve dinlenmesi için kullanıldı. Bu sürede öğrenciler, okullardan ayrılamadı.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 19:04
YORUM EKLE