MEB Açık Öğretim Lisesi Ek Sınav Duyurusu Yayınladı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan bir duyuruya göre Açık Öğretim Lisesi ve Yurtdışı programları öğrencilerine ek sınav yapılacaktır. Ek sınavın detayları, başvuru bilgileri, sınav tarihi ve diğer detaylar kamu haber merkezinde.

SINAVLAR 28.06.2016, 10:37 29.01.2019, 23:05
MEB Açık Öğretim Lisesi Ek Sınav Duyurusu Yayınladı

 Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Açıköğretim Lisesi Resmi İnternet sitesinde ek sınav duyurusu yayımladı. Yayımlanan ilana göre 24 Temmuz 2016 tarihinde ek sınav yapılacaktır.

Ek Sınava Kimler Katılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak olan ek sınava Açık Öğretim Lisesi ve Yurtdışı Programları öğrencilerinden; Toplam dönemi 8, toplam kredisi 157 ve üzeri olan öğrencilerden, öğrencilik durumu; aktif, donuk ve silik olan bütün öğrenciler başvurabileceklerdir.

Ayrıca 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı içerisinde yapılan Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi sınavlarında yaşanan hava muhalefeti, güvenlik tedbirli sokağa çıkma yasağı uygulamaları nedeniyle 1 inci ve 2 inci dönem sınavlarına katılamayan öğrencilerimiz ders seçimlerini ilan edilen tarihlerde yapacaklardır. Bu kapsamda değerlendirilecek öğrencilerin listesi ekli ilan metninde belirtilmiştir.


Ek Sınav Tarihi ve Yeri
 

Açıköğretim Lisesi ve Yurtdışı Programlarında okuyan öğrencilere yönelik olarak yapılacak olan Ek sınav 24 Temmuz 2016 Pazar günü ekli duyuruda belirtilen il merkezlerinde iki oturum halinde yapılacaktır.


Başvuru Tarihi ve Şekli
 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak olan Ek sınava katılacak öğrencilerin 2-8 Temmuz 2016 tarihleri arasında başvuru yapmaları gerekmektedir. Ek sınava başvuracak öğrencilerin ilgili banka şubelerine belirtilen tarihler arasında (T.C Ziraat Bankası, T.C. Vakıflar Bankası, T.C. Halk Bankası ) T.C kimlik numarası ile 30 TL ek sınav başvuru ücretini mutlaka ek sınav için açılan hesaba yatıracaklardır. Ek sınav başvuru işlemi yapan öğrenciler 9 Temmuz 2016 tarihi (saat 12:00'a) kadar sınavına girecekleri dersleri seçmeleri ve varsa sınav merkezlerini güncellemeleri gerekmektedir.

Ek sınava başvuruda bulunacak olan öğrencilerin ek sınav ücretini yatırdıkları gün bitiminden yaklaşık bir saat sonra öğrencilik durumları sistem tarafından aktif hale getirmeleri gerekmektedir. Öğrencilik durumu aktif hale gelen öğrenciler sınava gireceği merkezi aşağıdaki Açık Öğretim Lisesi Sistemi üzerinden 32 il merkezlerinden birini mutlaka seçmelidir.
 

Yorumlar (12)
Esra 3 yıl önce
Açık öğretim lisesinde 167 kredim var ygs ye girdim 234 puan aldım ek sınavın ertelendiği için bu sınavda mezun olup olmayacagimi bilmiyorum tercih yapmam gerekir mi
reyhan 3 yıl önce
8 dönemim ve 58 kredim var, üni sınavı buna bağlı, giremezmiyim?
Sevtap 3 yıl önce
Üniversite ye on kayit yaptirmis olup vetek dersten kalankara 2 ek sinav yapılmasi istiyorum neolur elimize gecen bu fırsatı kaybetmeyelim.
Selma 3 yıl önce
Lutfen 2015 2016 2inci ek sınav istiyoruz benim sadece 9 kredim kaldı inşAllah olur artik lise diplomayı almak istiyorum lutfen 2 inci eksınav istiyorum busene bitirmeliyim ortak dersde zorunlu dersimde. Kalmadı rica ediyorum
Selma Doğan 3 yıl önce
2015 2016 2inci ek sınav istiyoruz bizi madur etmyin lütfen 9 kredim kaldı inşAllah olur bu sene lise diplomayı almak istiyoruz benim sadece kredi tamamlıcam derslerim yok ne zorunlu nede ortak derslerimi verdim bize ek sınav istiyoruz lütfen bizi unutmayın hiç bir sınava girmemezlik yapmadım uzak demedim hepde evimden iki vesaitlik yerlere gittim ama hiç of uzakmış demedim 2inci ek sınav istiyoruz lütfen bizi unutmayın
Sena Türkeri 3 yıl önce
2.ek sınav istiyoruz 1 tane zorunlu dersimiz kaldı üniversite kaydımız silinmesini istemiyoruz.Yardımcı olun lütfen
Songul 3 yıl önce
Bende ikinci ek sinav istiyorum Lütfen sesimizi duyun
Ayşe 3 yıl önce
2. Ek sınav olsun lütfen üniversite ye gidicem kredilerin eksik
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın