MEB'den Türkçe Yeterlilik Sınavına İlişkin Duyuru

Milli Eğitim Bakanlığı önümüzdeki günlerde gerçekleştirilmesi planlanan Türkçe Yeterlilik Sınavına dair bir duyuru yayımladı. MEB tarafından yayımlanan duyurunun detaylarını siz okuyucularımız ile paylaşıyoruz.

SINAVLAR 16.04.2018, 18:11 12.02.2019, 15:47
MEB'den Türkçe Yeterlilik Sınavına İlişkin Duyuru

Milli Eğitim Bakanlığı; Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü resmi internet sitesi üzerinden bir duyuru yayımladı. 

Bakanlık tarafından yayımlanan duyuru detaylarını siz okuyucularımızla paylaşıyoruz. 

MEB'DEN TÜRKÇE YETERLİLİK SINAVINA İLİŞKİN DUYURU

Milli Eğitim Bakanlığı; Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü web sayfası üzerinden yayımlanan duyuruda, 21 Nisan tarihinde gerçekleştirilmesi planlanan Türkçe Yeterlilik Sınavına dair bilgiler paylaşıldı. 

MEB yayımladığı duyurusunda Türkçe Yeterlilik Sınavına katılacak adayların, sınav giriş yerlerinin belli olduğu bildirdi. 

Yayımlanan duyuruya göre sınava katılacak adaylar sınav giriş yeri bilgilerine bakanlığın sorgu ekranına Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaraları ile sorgu ekranında adaylara gösterilen güvenlik kodunun girilmesinin ardından öğrenilebilecek. 

TÜRKÇE YETERLİLİK SINAVI GİRİŞ YERİ BİLGİSİ

Milli Eğitim Bakanlığı; Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nce söz konusu sınava ve ilan edilen sınav yeri bilgisine ilişkin yayımlanan duyuruda, 1/04/2018 Tarihli Türkçe Yeterlik Sınavı, Sınav Giriş Yeri Bilgisi belli olduğu ve adayların erişimine açıldığı ilan edildi. 

21 Nisan tarihinde gerçekleştirilecek olan Türkçe Yeterlik Sınavı, sınav giriş yeri bilgilerine ulaşmak için aşağıda yer alan bağlantıyı kullanabilirsiniz. 

Yorumlar (0)