MEB Tüm Sınıflar Düzeyinde 2. Değerlendirme Sınavı Duyurusu

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) , Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü (ODSGM) resmi internet sayfasından tüm sınıf düzeylerinde 2.değerlendirme sınavı hakkında duyuru yayımladı. Söz konusu sınav hakkında detaylar kamu haber merkezinde.

SINAVLAR 24.05.2016, 09:49 24.05.2016, 09:52
MEB Tüm Sınıflar Düzeyinde 2. Değerlendirme Sınavı Duyurusu
 MEB Ölçme , Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü Tüm Sınıf Düzeylerinden 2. Değerlendirme Sınavları ile alakalı duyuru yayımlandı. Yapılan duyuruya göre Tüm sınıf düzeyleri için 2.değerlendirme sınavı 20 Mayıs 2016 itibariyle Ölçme , Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü (ODSGM) resmi internet sayfasında yayımlandı.

Söz konusu deneme sınavına göz atmak isteyen öğrenciler "http://odsgm.meb.gov.tr/kurslar" adresini ziyaret edebilirler.İşte MEB tarafından yapılan resmi duıyuru ; 

üm Sınıf Düzeylerinde  2. Değerlendirme Sınavı  20.05.2016 tarihi itibarıyla  Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün internet sitesinde yayımlanmıştır.

MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 2014-2015 ve 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yıllarında Kazanım Kavrama Testleri, öğrencilerin genel başarı düzeylerini ölçmek ve sınavlarına hazırlanmalarını sağlamak için de Değerlendirme Sınavları hazırlamıştır.

Tüm Sınıf Düzeylerinde Değerlendirme Sınavları, 1. Değerlendirme Sınavı 15.12.2016 tarihinde, 2. Değerlendirme Sınavı ise 20.05.2016 tarihi itibarıyla  Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün internet sitesinde öğrencilerin kullanımı için PDF formatında yayımlanmıştır.

5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ve mezun düzeyinde olan öğrencilere yönelik bu sınavlara Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına kayıtlı öğrenciler, Elektronik Değerlendirme Sınavına EBA şifreleriyle sisteme giriş yaparak katılabilecektir. Kurslara kayıtlı olmayan öğrenciler ise, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün web sayfasından sınavın  PDF formatına  ulaşabilecektir. Millî Eğitim Bakanlığının tüm sınıf düzeylerinde hazırladığı Kazanım Kavrama Testleri ile Değerlendirme Sınavlarına Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün "http://odsgm.meb.gov.tr/kurslar" adresinden erişilebilecektir.

Tüm idareci, öğretmen ve öğrencilerimize şimdiden başarılar dileriz…Kamudan haberler, gündem haberleri, MEB duyuruları ve çok daha fazlasından haberdar olabilmek için kamu haber merkezi kamupersoneli.net'i takip etmeye devam edin. Kamupersoneli.net'in android uygulamasını cep telefonunuza indirerek gelişmelerden ve çok daha fazlasından her yerde anında haberdar olabilirsiniz.

Kamupersoneli.net | Ankara
Yorumlar (0)