Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İtiraz Edilen Teog Sorularına Açıklama Yaptı Mı?

2016-2017 eğitim öğretim yılı 1. dönem TEOG sorularına itiraz süresi tamamlanmıştı. Öte yandan MEB tarafından itiraz edilen TEOG soruları için son dakika açıklaması yapılıp, yapılmadığı merak konusu olmuştu. İşte itiraz edilen sorular ile alakalı detaylar.

SINAVLAR 31.01.2017, 14:22
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İtiraz Edilen Teog Sorularına Açıklama Yaptı Mı?

23 ve 24 Kasım 2016 tarihinde gerçekleştirilen TEOG sınavına dört ayrı dersin soruları için itirazda bulunulmuştu. 2016-2017 eğitim öğretim yılı 1. dönem TEOG sorularına yapılan itirazlar sonrasında ise MEB tarafından herhangi bir açıklama gelip, gelmediği merak konusu olmuştu.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) kapsamında yapılan ortak sınavların 23 Kasım Çarşamba ve 24 Kasım Perşembe günleri 6 oturumda tamamlandığı bilinmekteydi. Sınavlar tamamlanır tamamlanmaz sorulara da itirazların sonu gelmedi.

MEB TARAFINDAN BİR AÇIKLAMA GELDİ Mİ?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi itiraz süresinin bitmesiyle birlikte resmi bir açıklama yapması bekleniyordu ancak beklentiler boşa çıktı. Şu sıralar yayımlanan birçok haber sitesinde TEOG soru itirazlarını MEB'in reddetiği yazıyor fakat bu konuyla ilgili MEB henüz  resmi bir açıklama yapmış değil.

MEB TEOG İTİRAZLARINI KABUL EDERSE NE OLUR?

MEB'in TEOG sorularına yapılan itirazı reddetmesinin ardından sorulara itiraz eden velilerin mahkemeye başvurması gerekecek. TEOG sınav sonuçlarının açıklanması da mahkeme bittikten sonra gerçekleşiyor. Önceki yıllarda benzer durumlarda MEB, itirazları değerlendirerek mahkeme aşamasına gelmeden açıklama yayımlardı. Ancak şuanlık bir açıklamanın MEB tarafından yayımlanmadığı merak konusu oldu.

Kamupersoneli.net | ANKARA

Yorumlar (1)
Sen 3 yıl önce
Ne olur ani biyografi ve unutmak sorulari iptal olsun: