MSÜ Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? 2019 MSÜ Sınav Sonuçları Sorgulama Ekranı!

MSÜ temel soru kitapçığı ve cevap anahtarı da erişime açıldı. Peki, 2019 MSÜ sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar.

SINAVLAR 10.04.2019, 00:51
MSÜ Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? 2019 MSÜ Sınav Sonuçları Sorgulama Ekranı!

ASKERİ OKUL TERCİHLERİ NE ZAMAN?

Askeri okul tercihlerini 29 Nisan ile 17 Mayıs tarihleri arasında erişime açacak olan Milli Savunma Bakanlığı, bu aşamada tercihlerini gerçekleştirmeyen vatandaşların ikinci aşamaya çağrılmayacağını aktardı.

ÖSYM CEVAP ANAHTARLARINI ERİŞİME AÇTI

ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 2019-MSÜ'nün temel soru kitapçığı, sınava başvuran adayların sınav sorularını inceleyebilmesi için ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden erişime açıldı.

Sınava başvuran adaylar, 10 gün süreyle ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle soruların tamamına ulaşabilecek.

Duyuruda, soruların, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde ve telif haklarının ÖSYM'ye ait olduğu belirtilerek, ÖSYM'nin yazılı izni olmadan çoğaltılamayacağı, dağıtılamayacağı ve yayımlanamayacağı belirtildi.

SONUÇ TARİHİ BELLİ OLDU

ÖSYM'nin sonuç açıklama takvimine göre MSÜ sonuçları 26 Nisan tarihinde erişime açılacak.

2019-MSÜ sınav sonuçları açıklandıktan sonra adaylar öncelik sırasına göre okul tercihlerini ve ikinci seçim aşamalarına katılacakları tarihleri https://personeltemin.msb.gov.tr adresinden belirleyebilecekler.

Yorumlar (0)