ÖGG Sınav Sonuçları Açıklandı Mı? 81. Özel Güvenlik Görevlisi Sınav Sonuçları Sorgulama Ekranı! ÖGG Sınav Sonucu Son Durum

Özel Güvenlik Görevlisi (ÖGG) sınav sonuçları için meraklı bekleyiş devam ederken 81. Özel Güvenlik Görevlisi (ÖGG) sınavına giren adaylar sınav sonuçlarını araştırıyor. Peki Özel Güvenlik Görevlisi (ÖGG) sınavı sorgulama ekranı açıldı mı?

SINAVLAR 10.05.2019, 13:47
ÖGG Sınav Sonuçları Açıklandı Mı? 81. Özel Güvenlik Görevlisi Sınav Sonuçları Sorgulama Ekranı! ÖGG Sınav Sonucu Son Durum

Özel Güvenlik Görevlisi (ÖGG) sınavına girerek silahlı ve silahsız olmak üzere farklı kurum ve birimlerde güvenlik görevlisi olarak çalışmak isteyenler için heyecanlı bekleyiş devam ediyor.

81. Özel Güvenlik Görevlisi (ÖGG) sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı sorgulanıyor.

Özel Güvenlik Görevlisi (ÖGG) sınavına giren ve sonuçları merak eden adaylar Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Özel Güvenlik Dairesi Başkanlığı ekranı üzerinden sonuçların açıklanıp, açıklanmadığını araştırmaya devam ediyorlar.

PEKİ 81. ÖGG SONUÇLARI SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?

Özel Güvenlik 81. Temel ve 57. Yenileme Eğitimi yazılı sınavının sonuçları 10 Mayıs 2019 tarihinde (bugün) açıklanacak.

Diğer yandan sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı konusunda resmi bir açıklama yapılmadı ancak Özel Güvenlik Görevlisi (ÖGG) sınav sonuçlarının bugün mesai saatleri içerisinde açıklanması beklenmekte.

PEKİ ÖGG GEÇERLİ PUAN KAÇ?

Özel Güvenlik Görevlisi (ÖGG) sınavına girenlerin geçer not alabilmesi için sınav ve uygulamalı sınav puanlarının aritmetik ortalamasının 60 olması zorunlu.

Bu yönde; 

Temel eğitim sorularından 60 soruyu doğru cevaplayan,

Silah bilgisi sorularından 15 soruyu doğru cevaplayan ve

Atıştanda 3 isabet yapsan

60 soru * 1 puan =60 puan

15 soru*2 puan =30 puan 3 isabet*10 puan =30 puan

Toplam =120 puan /2 = 60 puan alır ve sınavı geçecektir.

Yorumlar (0)