ÖSYM 2018 YKS Tercih Sonuçlarını Ne Zaman Açıklayacak?

2018 YKS tercih sonuçları için milyonlarca aday beklemede. Üniversite kayıt sürecinin yaklaşmasının ardından adayların sonuçların en kısa sürede açıklanmasını talep ediyorlar. Peki ÖSYM 2018 YKS sonuçlarını ne zaman açıklayacak? İşte tüm detaylarıyla YKS tercih sonuçları hakkında merak edilenler...

SINAVLAR 23.08.2018, 19:02
ÖSYM 2018 YKS Tercih Sonuçlarını Ne Zaman Açıklayacak?

Üniversite hayali kuran yüz binlerce genç 2018 YKS sonuçlarının ardından tercih işlemlerinde bulundular. Tercih sürecinin üzerinden belli bir süre geçmesi ve üniversite kayıt sürecinin yaklaşmasının ardından öğrenciler sonuçların açıklanması adına sabırsızlanıyorlar. 

Peki üniversite tercihi sonuçları ne zaman açıklanacak? Öğrenciler üniversite kayıt işlemlerini ne zaman yapacaklar? İşte merak edilen detaylar...

YKS TERCİH SONUÇLARININ AÇIKLANMASI BEKLENİYOR

Hatırlanacağı üzere 2018 YKS sonuçları Ağustos ayının başında açıklanmış ve öğrenciler başarı puanları ile sıralamalarını öğrenmişlerdi. Sonuçlarının açıklanmasının ardından ise tercih süreci başlamıştı. Öğrenciler 2018 YKS tercih işlemlerine 7 Ağustos tarihinde başlamışlar ve bu süreç 14 Ağustos tarihinde sona erdi. Bu süreç boyunca tercih işlemlerini tamamlayan adaylar için ise heyecanlı bekleyiş sürüyor. Peki sonuçlar ne zaman açıklanacak? 

ÖSYM konuya dair herhangi bir bilgilendirme yapmadı ama uzmanlar sonuçların bayramdan hemen sonra açıklanacağını belirtiyorlar. Üniversite kayıt sürecinin de 3 Eylül tarihinde başlayacak olması sonuçların açıklanma sürecinin en geç Ağustos sonunda açıklanması anlamı geliyor. 

ÜNİVERSİTE KAYIT İŞLEMLERİ

YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından Kamupersoneli.net olarak sizlere anlık olarak duyuracağız. Adaylar tercih sonuçlarını nasıl öğrenecekler? ÖSYM tercih sonuçlarını öğrenmek isteyen adaylar sonuçların açıklanmasından sonra YKS tercih sonuçları https://ais.osym.gov.tr/ adresinden TC kimlik numarası ve şifreyle öğrenebilecek. Tercih sonuçlarını öğrenen adaylar arasından bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 3-7 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacak. Elektronik kayıtlar ise 3-5 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacak.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)