banner731

ÖSYM 2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Ek Tercih Ücretlerine Zam Yaptı! YKS Üniversite Ek Tercih Ücreti Ne Kadar?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) üniversite tercih kılavuzu yayımlandı. Yayımlanan kılavuza göre tercihler 23 Temmuz 2019 tarihinde başlayacak ve 29 Temmuz 2019 tarihinde sona erecek. Ancak yayımlanan kılavuzda ÖSYM'nin ek tercih ücretine zam yaptığı görüldü. Peki 2019 YKS üniversite tercih ücreti ne kadar oldu? İşte ayrıntılar.

SINAVLAR 18.07.2019, 16:12
ÖSYM 2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Ek Tercih Ücretlerine Zam Yaptı! YKS Üniversite Ek Tercih Ücreti Ne Kadar?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) 2019 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) kapsamında üniversite tercihlerini alacağını duyurdu.

ÖSYM tarafından yayımlanan kılavuza göre tercihler 23- 29 Temmuz 2019 tarihleri arasında alınacaktır. Üniversite tercihi yapmak isteyenler Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) Aday İşlemleri Sistemi web adresi "https://ais.osym.gov.tr" üzerinden kendilerine ait Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaraları ve ÖSYM aday şifreleri ile giriş yapacaktır.

Ayrıca Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) üzerinden alınacak tercihler elektronik ortamda düzenlenecektir. Posta yolu veya elden teslim edilmek istenen tercihler kabul edilmeyecektir.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından yayımlanan 2019 YKS tercih kılavuzunda yer alan detaylara göre üniversite ek tercih ücretine zam yapıldığı görülüyor.

ÖSYM KPSS ücretlerinde yaptığı zammı, YKS'de uyguladı ve 2019 YKS üniversite tercihi yapmak isteyenler ek tercih ücreti olarak 20 Türk Lirası ödemek zorunda.

2018 YKS TERCİHLERİNDE ÜCRET NE KADARDI?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından yayımlanan 2018 YKS üniversite tercih kılavuzunda yer alan bilgilere göre YKS ek tercih ücreti;

"Ek yerleştirme tercih ücreti 15,00 TL olacaktır. Ek yerleştirme için tercih yapan adaylardan ek yerleştirme ücretini yatırmayanların ek yerleştirme için yapmış oldukları tercihler işleme alınmayacaktır." olarak açıklanmıştı.

2019 YKS EK TERCİH ÜCRETİ

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından yayımlanan 2019 YKS tercih kılavuzunda yer alan ek tercih ücreti bilgisi ise şöyle;

"Ek yerleştirme tercih ücreti 20,00 TL olacaktır. Ek yerleştirme için tercih yapan adaylardan ek yerleştirme ücretini yatırmayanların ek yerleştirme için yapmış oldukları tercihler işleme alınmayacaktır."

KILAVUZ İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (1)
aslı tkbs 4 ay önce
Bu ülke zamma alışık ! eğitime verilen önemi ülkelerin başarı sıralamalarında görmek mümkün ..