ÖSYM Başkanı Özer KPSS ve DGS'ye Giren Aday Sayısını Açıkladı!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanı Mahmut Özer yeni bir açıklamada bulundu. Özer yaptığı açıklamada ise; bu hafta sonu gerçekleştirilen Dikey Geçiş Sınavı ve Kamu Personeli Seçme Sınavı'na katılım sağlayan aday sayısını açıkladı.

SINAVLAR 22.07.2018, 17:00 22.07.2018, 17:09
ÖSYM Başkanı Özer KPSS ve DGS'ye Giren Aday Sayısını Açıkladı!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer DGS ve KPSS hakkında yeni açıklamalarda bulundu.

Özer yaptığı açıklamada ise dün düzenlenen DGS ile bugün yapılan KPSS Genel Kültür, Genel Yetenek ve Eğitim Bilimleri sınavlarıyla alakalı olarak katılım sağlayan aday sayısını ifade ederek; toplam 2 milyon 63 bin 156 adayın katıldığını, sınavlarda 273 bin 893 görevlinin hazır bulunduğunu sözlerine ekledi.

Ayrıca Özer bu yıl düzenlenen sınavlar nedeniyle takvimin yoğun olduğunu belirtti ve 30 Haziran ve 1 Temmuz tarihlerindeki Yükseköğretim Kurumları Sınavı'ndan (YKS) sonra bu hafta sonunda da büyük sınav organizasyonunu başarıyla gerçekleştirdiklerini açıkladı.

KPSS-Genel Yetenek ve Genel Kültür Sınavı'nın sabah oturumunda 60 bin 662 sınav salonunda yapıldığını ifade eden Özer ayrıca; öğleden sonra 81 ilde 24 bin 1 salonda Eğitim Bilimleri sınavının yapıldığını belirtti.

Özer, sınav koordinatörlerine, sınav görevlilerine ve emniyet görevlilerine teşekkür dileklerinde bulundu.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)