ÖSYM'den Açık Olacak Nüfus Müdürlükleri Hakkında Açıklama

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda ÖSYM tarafından uygulanacak olan sınavlar zamanında açık bulundurulacak olan nüfus müdürlüklerine ilişkin açıklama yapıldı.

SINAVLAR 21.02.2019, 11:14 Batuhan
ÖSYM'den Açık Olacak Nüfus Müdürlükleri Hakkında Açıklama

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından çok önemli bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda ÖSYM tarafından uygulanacak olan sınavlarda açık tutulacak nüfus müdürlükleri belirtildi. 

Konuya ilişkin açıklamada "Başkanlığımız tarafından uygulanan sınavlarda sınava girişte geçerli kimlik belgesi olarak kabul edilen nüfus cüzdanı veya T.C. Kimlik Kartını sınav öncesi kaybeden adayların sınava girebilmelerini sağlamak amacıyla 2019 yılından itibaren Başkanlığımızca basılı ortamda uygulanan tüm sınavlarda İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde sınav yapılacak merkezlerdeki Nüfus Müdürlükleri sınav günü açık tutulacaktır." ifadelerine yer verildi.

Bunun yanı sıra söz konusu açıklamada önceki yıllarda sadece YKS ve KPSS’de yapılan bu uygulama, sınava girecek adaylar için sınava girişte kimlik belgesi nedeniyle mağduriyet oluşmasını önleyici bir tedbir olarak basılı ortamdaki tüm sınavları kapsayacak şekilde genişletildiği ifade edilerek sınavın yapılacağı sınav merkezlerine göre sınav günü açık olacak nüfus müdürlüklerinin adres bilgisi, sınavdan önce ÖSYM'nin internet sayfasından adaylara duyurulacağı belirtildi. Bunun yanı sıra sınavın yapılacağı merkezlerde sınav günü açık tutulacak Müdürlüklere başvuran adaylara, görevli personel tarafından, “Geçici Kimlik Belgesi” düzenleneceği de belirtildi.

Söz konusu açıklamada "Bu doğrultuda, Başkanlığımızca uygulanacak sınavlara katılacak adaylardan T.C. Kimlik Kartı veya nüfus cüzdanını kaybedenler ile nüfus cüzdanında fotoğraf, T.C. Kimlik Numarası, soğuk damga veya güncel fotoğraf bulunmadığı için sınava kabul edilemeyecek durumda olanlar, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen fotoğraflı, imzalı-mühürlü/barkodlu-karedkodlu “Geçici Kimlik Belgesi” ile sınavlara girebileceklerdir.

23 Şubat 2019 tarihinde uygulanacak 2019-Sayıştay Eleme Sınavı ile 24 Şubat 2019 tarihinde uygulanacak 2019-TUS 1. Dönem veya 2019-STS Tıp 1. Dönem Sınavları için açık tutulacak İl/İlçeNüfus Müdürlüklerinin adresine ve açık oldukları saatlere aşağıdaki bağlantıdan erişilebilecektir" ifadelerine yer verildi. 

Açık oalcak nüfus müdürlüklerini görüntülemek için TIKLAYIN.

Yorumlar (0)