ÖSYM İstatistikleri Belli Oldu! 6 Bin 496 Sorudan Hiçbiri İptal Edilmedi!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2018 yılının 8 aylık döneminde gerçekleştirilen 32 sınavda kullanılan 6 bin 496 sorudan hiçbirinin iptal edilmediği açıklandı.

SINAVLAR 29.08.2018, 14:19
ÖSYM İstatistikleri Belli Oldu! 6 Bin 496 Sorudan Hiçbiri İptal Edilmedi!

ÖSYM istatistikleri belli oldu.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2018 yılının 8 aylık döneminde gerçekleştirilen 32 sınavda kullanılan 6 bin 496 sorudan hiçbirinin iptal edilmediği duyuruldu.

ÖSYM Başkanlığı tarafından alınan bilgilere göre 8 milyon adayın başvuru yaptığı sınavlöarda toplamda 6 bin 496 soru soruldu. Ayrıca sorulan sorulardan hiçbirinin iptal edilmediği açıklandı.

Diğer yandanTıpta Uzmanlık Sınavlarında (TUS) geçen dönemlerde her yıl birkaç soruya yönelik olarak iptal için mahkemeye giderken 2018 TUS ilkbahar ve sonbahar dönemlerinde gerçekleştirilen bu iki sınav için uzun zamandan beri ilk kez hiçbir soru iptal edilmedi. Diğer sınavların tamamı da zamanında açıklandığı görüldü.

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) ile farklı kurumlara ypaılan yerleştirmelerin kısa sürede tamamladığı belirtilirken soru iptalleri nedeniyle bekleyen veya gecikmiş olan bir sonuç açıklama veya yerleştirme söz konusu olmadığı belirtildi.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)