ÖSYM'nin Hafta Sonu Sınavlarına Katılan Aday Sayısı Belli Oldu

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından geçtiğimiz hafta sonu çeşitli sınavlar gerçekleştirildi. Bu sınavlara katılan aday sayısının belli olduğu ifade edildi.

ÖSYM'nin Hafta Sonu Sınavlarına Katılan Aday Sayısı Belli Oldu

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından geçtiğimiz hafta sonu 2018-Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) 2'nci dönem, 2018-Tıp Doktorluğu Alanında Yurt Dışı Yükseköğretim Diploma Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavı (STS Tıp Doktorluğu) 2'nci dönem ve 2018-Sayıştay Başkanlığı Sayıştay Denetçi Yardımcısı Adaylığı Eleme Sınavları gerçekleştirildi.

39 BİNİN ÜZERİNDEN KİŞİ SINAVLARA KATILDI

Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirilen bu sınavlara katılan aday sayısı da belli oldu. Buna göre bu sınavlara 39 binin üzerinde adayın katıldığı vurgulandı.

Konu ile ilgili olarak bu bilgiler Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından ilan edildi. Buna göre 12 Ağustos'ta uygulanan 2018-TUS ve 2018-STS Tıp Doktorluğu 2'nci dönem ile 2018-Sayıştay Eleme sınavlarına 39 bin 26 kişi başvuru yaptı.

Geçtiğimiz hafta sonu tamamlanan oturumlarda toplam 5 bin 468 kişi görevlendirildi. Bunun yanı sıra sınavlar, 17 il merkezinde 142 bina ve bin 889 salonda sorunsuz şekilde yapıldı.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE