ÖSYM Tarafından Sınavlara Geç Başvuru Yapanlara Müjde !

ÖSYM tarafından sınavlara geç başvuru yapan adayların yüzünü güldürecek bir haber geldi. ÖSYM tarafından verilen müjdeye göre sınavlara geç başvuru yapan adaylar sadece Ankara'da değil istedikleri sınava girebilme hakkında kazandılar.

ÖSYM Tarafından Sınavlara Geç Başvuru Yapanlara Müjde !

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Yönetim Kurulu tarafından geç başvuru yapan adaylar hakkında yeni bir karar alındı. Alınan karara göre adaylar yalnızca Ankara'da değil istedikleri illerde sınava girebileceklerdir. 

Ayrıca ÖSYM Yönetim Kurulu tarafından Elektronik Yabancı Dil Sınavı'na (e-YDS) giren adaylara yönelik yeni sınav için 3 ay bekleme koşulu da kaldırıldı.

GEÇ BAŞVURU UYGULAMASI

ÖSYM yetkililerinin aktardıklarına göre ÖSYM tarafından sınavlara normal başvuru süresinin yanı sıra "geç başvuru" uygulaması da başlatıldı. Ancak bu uygulama ile adaylar sadece Başkent Ankara'da sınava girme koşulu getirilmişti.

İSTEDİKLERİ İLDE SINAVA GİRECEKLER

ÖSYM Yönetim Kurulu bu uygulama hakkında yeni düzenlemeler yaptı. Yapılan düzenlemeler kapsamında adaylara rahat bir nefes aldırıldı. Alınan bu kararla geç başvuru yapan adayların sınavlara Başkent Ankara'da girme zorunluluğu kaldırıldı ve adaylar istedikleri ilde sınava girme hakkına sahip oldular. 

İSTEDİKLERİ e-YDS'YE KATILACAKLAR

Adaylar sınavlara  geç başvuru yaptığı gün sınav merkezi tercihi de yapacak. Böylelikle adaylar istedikleri illerde sınava katılabilecekler. ÖSYM Yönetim Kurulu tarafında e-YDS hakkında da düzenlemeler yapıldı. Yapılan düzenleme kapsamında adayların talepleri dikkate alındı ve "e-YDS'ye giren adaylar, girmiş oldukları sınav tarihinden itibaren 3 ay süresince yeniden sınava başvuramazlar" kısıtlaması iptal edildi. Böylelikle adaylar istedikleri e-YDS'ye herhangi bir süre kısıtlaması olmadan katılacaklar.

ÖSYM'DEN YAPILAN DUYURU

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi web adresi üzerinden konu ile ilgili olarak bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda "ÖSYM, yaptığı sınavlara normal başvuru tarihleri içinde başvuru yapamayıp geç başvuru tarihlerinde başvuru yapan adayların sınavlara sadece Ankara ilinde girme zorunluluğunu ortadan kaldırdı. Adaylar geç başvuru yaptıkları gün, istedikleri sınav merkezini tercih edebilecekler ve böylece istedikleri sınav merkezinde sınava girebilecekler.

Elektronik Yabancı Dil Sınavı (e-YDS)’nda adayların taleplerini dikkate alan ÖSYM, “e-YDS’ye giren adaylar, girmiş oldukları sınav tarihinden itibaren üç (3) ay süresince yeniden sınava başvuramazlar.” Kısıtlamasını iptal etti. Böylece, adaylar istedikleri e-YDS sınavına herhangi bir süre kısıtlaması olmaksızın başvuru yapabilecekler." ifadelerine yer verildi.

KAMUPERSONELİ.NET / ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2017, 18:49
YORUM EKLE