ÖSYM YGS Sınav Giriş Belgesi Nasıl Alınır? (Resimli Anlatım)

Bilindiği gibi dün ÖSYM'den yayımlanan duyuru ile YGS sınav giriş belgelerinin yayımlandığı ifade edildi. Sınav giriş belgelerinin nasıl alınacağı hakkında YGS adaylarımıza rehberlik ediyoruz.

SINAVLAR 03.03.2017, 11:54 04.02.2019, 18:16
ÖSYM YGS Sınav Giriş Belgesi Nasıl Alınır? (Resimli Anlatım)

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi web adresinde 2 Mart 2017 tarihinde bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda 12 Mart 2017 tarihinde gerçekleştirilecek olan YGS'ye ilişkin sınav giriş belgelerinin yayımlandığı ifade edildi. Sınav giriş belgeleri yayımlandı ancak YGS adaylarından bazıları halen sınav giriş belgelerini alamadılar.

Adaylar sınav giriş belgelerinin alınacağı sistemdeki yavaşlıktan veya izlenecek adımları bilmediklerinden dolayı sınav giriş belgelerini alamadılar. Sınav giriş belgelerinin alınması hakkında detayları ziyaretçilerimizle paylaşacağız. Sınav giriş belgeleri hakkında ÖSYM'den yayımlanan duyuru ise şöyle;

12 Mart 2017 tarihinde saat 10.00’da uygulanacak olan Yükseköğretime Geçiş Sınavına (YGS) başvuran adayların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemi tamamlanmıştır. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr  internet adresinden edineceklerdir.

Bina girişinde yoğunluğa yol açılmaması için adayların çanta ve benzeri eşyalarını sınava girecekleri binalara getirmemeleri, sınava metal aksesuar içermeyen sade bir kıyafetle gelmeleri ve sınavdan en az 1 saat önce sınavın yapılacağı bina önünde hazır bulunmaları sınav salonlarına zamanında alınabilmeleri açısından son derece önemlidir.

DİKKAT!  Sınavın başlama saatinden 15 dakika önce adayların sınav binalarına alınma işlemleri tamamlanacaktır. Adaylar, saat 09.45’ten sonra sınav binalarına alınmayacaklardır.

SINAV GİRİŞ BELGESİ NASIL ALINIR?

Aşağıda paylaştığımız linke tıkladığınızda yukarıdaki gibi bir ekrana erişim sağlayacaksınız. Yukarıdaki ekrana geldiğinizde işlem tipi bölümünden sınav giriş belgesi bölümünü seçmeniz gerekiyor. Daha sonra 2017 - ÖSYS durumu devam ediyor bölümüne tıklamanız gerekmektedir.

Daha sonra karşınıza yukarıdaki ekran gelecektir. Yukarıdaki ekranda da Sınav Giriş Bilgilerini Gör sekmesine tıklamanız gerekmektedir. 

Sınav giriş belgesi gör sekmesine tıkladığınızda ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi Girişine ulaşacaksınız. Buradan T. C. Kimlik Numaranız ve ÖSYM şifreniz ile giriş yaparak sınav giriş belgenize ulaşabilirsiniz. 

Yorumlar (0)