(PYBS) İOKBS Soru ve Cevapları Açıklandı! 2019 MEB Bursluluk Sınavı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

2 Haziran 2019 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından düzenlenen İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) PYBS soruları ve cevapları açıklandı...

(PYBS) İOKBS Soru ve Cevapları Açıklandı! 2019 MEB Bursluluk Sınavı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan duyuruda 2 Haziran 2019 tarihinde düzenlenen (PYBS) İOKBS Soru ve Cevapları açıklandı.

İOKBS soru ve cevapları için heyecanlı günler yaşayan öğrenciler nihayet sorulara ve cevaplara kavuştular. İOKBS soru ve cevapları Milli Eğitim Bakanlığınca yayımlandı.

PEKİ 2019 BURSLULUK SINAVI SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2019 yılı bursluluk sınav sonuçları daha önce yayımlanan e- kılavuz içerisinde açıklamıştı.

Buna göre 2019 yılı Bursluluk sınavı sonuçları 22 Temmuz 2019 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından açıklanacak.

YAYIMLANAN SORU VE CEVAPLAR

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yayımlanan soru ve cevaplar ise 

"5. Sınıf A Kitapçığı, 5. Sınıf B Kitapçığı.

6. Sınıf A Kitapçığı, 6. Sınıf B Kitapçığı

7. Sınıf A Kitapçığı, 7. Sınıf B Kitapçığı.

8. Sınıf A Kitapçığı, 8. Sınıf B Kitapçığı.

9, 10, 11. Sınıflar A Kitapçığı, 9, 10, 11. Sınıflar. Hazırlık Sınıfı A Kitapçığı ve Hazırlık Sınıfı B Kitapçığı" olarak açıklandı.

SORULAR VE CEVAPLAR İSE "//odsgm.meb.gov.tr/www/2-haziran-2019-tarihinde-yapilan-ilkogretim-ve-ortaogretim-kurumlari-bursluluk-sinavinin-soru-kitapciklari-ve-cevap-anahtarlari/icerik/466" WEB ADRESİNDE YER ALMAKTADIR

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE