Sayıştay Denetçi Yardımcısı Adaylığı Sınavı Saat Kaçta? 2019 Sayıştay Sınavı- Sayıştay Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından 2019 yılı Sayıştay Başkanlığı Sayıştay Denetçi Yardımcısı adaylığı eleme sınavı yapılacak. Peki sınav saat kaçta başlayacak? Sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

SINAVLAR 22.02.2019, 22:45 Kerim Solak
Sayıştay Denetçi Yardımcısı Adaylığı Sınavı Saat Kaçta? 2019 Sayıştay Sınavı- Sayıştay Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Sayıştay Başkanlığı Sayıştay Denetçi Yardımcısı Adaylığı Eleme Sınavı başvuru işlemlerine tabii olan adaylar 23 Şubat 2019 tarihinde sınava girecekler.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından düzenlenecek olan sınavın duyuruları yapıldı.

BAŞVURULAR NE ZAMAN ALINMIŞTI?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yayımlanan kılavuzla beraber başvurular 15 Ocak 2019 tarihinde sona ermişti.

Ayrıca adaylar sınav ücreti olarak 246 Türk Lirası ücret ödediler ve başvuru hizmet ücreti olarak ise 10 Türk Lirası bedel verdiler.

Bunun haricinde geç başvuru yapan adaylardan ise 369 Türk Lirası ödeme alındı.

SAYIŞTAY KURUMU BİLGİLERİ

Sayıştay anayasal bir kurum olarak bilinir ve görevini Anayasa kapsamında düzenler. Bunun yanı sıra; 1876 Anayasası’ndan beri anayasal bir kuruluş statüsüne sahip olarak görevler yapmkatadır.

Yorumlar (0)