Sayıştay Denetçi Yardımcısı Eleme Sınavı Soruları ve Cevapları ÖSYM Tarafından Yayımlandı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yayımlanan duyuruda Sayıştay Denetçi Yardımcısı eleme sınavı sorularının ve cevaplarının adayların erişimine açıldığı ifade edildi.

SINAVLAR 14.08.2018, 12:12 30.01.2019, 22:58
Sayıştay Denetçi Yardımcısı Eleme Sınavı Soruları ve Cevapları ÖSYM Tarafından Yayımlandı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi web adresi üzerinden yayımlanan duyuruda Sayıştay Denetçi Yardımcısı eleme sınavı sorularının ve cevaplarının adayların erişimine açıldığı ifade edildi. 

Konu ile ilgili olarak ÖSYM tarafından yayımlanan duyurunun detaylarını kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz. Adaylar aşağıdaki link üzerinden sorulara ve cevaplara ulaşabilirler.

YAYIMLANAN DUYURU

12 Ağustos 2018 tarihinde uygulanan 2018 Sayıştay Başkanlığı Sayıştay Denetçi Yardımcısı Adaylığı Eleme Sınavı (2018-Sayıştay Eleme) Temel Soru Kitapçığına,  sınava başvuran adayların sınav sorularını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden 14 Ağustos 2018 tarihinde saat 11.15’den itibaren erişilebilir. Sınava başvuran adaylar, 10 gün süreyle ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile soruların tamamına ulaşabilir.

2018-Sayıştay Eleme Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarı (% 10) aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.

Merkezimiz tarafından yapılan sınavlarda okuyucu yardımı alan görme engelli adaylara; şekil, grafik, tablo, resim gibi görsel verilerin yer aldığı sorular ile karmaşık ifade içeren sorular sorulmamaktadır.

Yardımcılı görme engelli adaylara sorulmayacak sorular 2018-Sayıştay Eleme Testlerinde (% 10)  bulunmamaktadır.

Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM'ye aittir. ÖSYM'nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz.

Yorumlar (0)