Tarih Değişikliğinden Dolayı DGS ve AÖF 3 Ders Sınavları Çakışıyor

Bilindiği gibi Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından bir karar alındı ve Dikey Geçiş Sınavı tarihi değiştirildi. Sınav tarihi değiştirildiğinden dolayı DGS ve AÖF 3 ders sınavları çakışıyor. Bu konu ile ilgili olarak tüm detaylar haberimizde...

Tarih Değişikliğinden Dolayı DGS ve AÖF 3 Ders Sınavları Çakışıyor

Üniversitelerin 2 yıllık eğitim veren önlisans mezunu adayların katılacağı Dikey Geçiş Sınavı hakkında Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından bir karar alındı. Alınan karar ile DGS tarihi değiştirildi.

Bilindiği gibi Dikey Geçiş Sınavı 8 Temmuz 2018 tarihinde Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından uygulanacaktı. Ancak alınan karar ile sınav bu tarihte uygulanmayacak.

DGS TARİHİ DEĞİŞTİ

Bilindiği gibi Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından erken seçimin 24 Haziran'da yapılması kararının ardından birçok sınav tarihinde değişiklik yapılmıştı. Sınav tarihi değişikliğine ilişkin kararlar arasında Dikey Geçiş Sınavı da eklendi. Buna göre ÖSYM tarafından alınan karara göre Dikey Geçiş Sınavı 8 Temmuz 2018 tarihinde değil 21 Temmuz 2018 tarihinde yapılacaktır.

BAŞVURULAR MAYIS AYINDA ALINACAK

DGS için başvuru yapacak olan adaylar ise başvurularını Mayıs ayı içinde gerçekleştireceklerdir. Adaylar Dikey Geçiş Sınavı için 16 Mayıs 2018 tarihinde başvurularını ÖSYM aracılığı ile yapmaya başlayacaklardır. Ayrıca adayların başvuru süreci 24 Mayıs 2018 tarihine kadar devam edecektir. Ayrıca 6 Haziran 2018 tarihinde de adaylara 1 günlük geç başvuru imkanı verilecektir.

DGS VE AÖF 3 DERS SINAVI ÇAKIŞIYOR

Karar verildi ve Dikey Geçiş Sınavı 21 Temmuz 2018 tarihine alındı. Ancak 21 Temmuz'da AÖF 3 ders sınavları da yapılmaktadır. AÖF bahar dönemi vize sınavları yapıldı ve final sınavları 26 Mayıs 2018 ile 27 Mayıs 2018 tarihlerinde gerçekleştirilecektir. Bunun ardından 21 Temmuz 2018 tarihinde AÖF üç ders sınavı yapılacaktır.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2018, 14:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
Enes
Enes - 1 yıl Önce

bu çakışma düzeltilecek mi bir bilginiz var mı sınava giremeyecek aöf öğrencileri

Okan
Okan - 1 yıl Önce

Bu sınav tarihleri ne olacak. Düzeltme yapılacak mı. Böyle bir saçmalık anca bizim ülkemizde olur

hakan
hakan - 1 yıl Önce

bu resmen skandal...sınava girmeden 3 ders sınavına kalıp kalmayacağımı nasıl bilebilirim.kalma ihtimaline karşı 300-400 km uzaktaki yere dgs sınavına girmek için gitmem gerekiyor...artık saçma sapan insanları şu kurumların başından alın da millete bu kadar zulüm etmesinler ya...

Fırat
Fırat - 13 ay Önce

Bu saçmalığa herkesin el atmasi gerek yeter aklim almiyor yaa aklim ne demek ben her ihtimale karşı baska ile mi vereyim dgs tercihimi

metin
metin - 13 ay Önce

.sınava girmeden 3 ders sınavına kalıp kalmayacağımı nasıl bilebilirim.kalma ihtimaline karşı 300-400 km uzaktaki yere dgs sınavına girmek için gitmem gerekiyor.

magdur
magdur - 1 yıl Önce

Isin diğer kötü yani ösym, dgs ye bavururken, uc ders sinav merkezini kabul etmiyor.Bulundugum ili kabul ediyor!! Böyle sacmalik gormedim.

bolu beyi
bolu beyi - 13 ay Önce

ösym sitesi dgs için başka il seçtirmiyor ikamet ili olmalı diyor. ne yapacağız arkadaşlar konu hakkında bilgisi olan var mı

Mağdur
Mağdur - 13 ay Önce

ben osymdeki il adresimi dgs ye gircegim il olarak degistirdim.Baska cozum yolu yok.Basvuru suresi dolduktan sonra yeniden duzelticem osym deki adresimi.

Alaadin İ.
Alaadin İ. - 12 ay Önce

Ne ala memleket! 3 dersten kalıp kalmadığımızı bilmiyoruz ve 3 ders sadece belirli merkezlerde... Yani kalma ihtimalimize karşı dgs merkezini 300 km uzaktaki yer seçecez... Memleketin bir kurumu mu düzgün çalışmaz arkadaş!!! Arıyorum, yapacak bişey yok, tahmin edeceksiniz diyor... Tam küfürlük bir durum!