Temel Yeterlilik Testi (TYT) Fizik Sınavı Soruları, Cevapları ve Yorumları 2019 YKS

ÖSYM tarafından 15 Haziran 2019 tarihinde düzenlenen 2019 YKS'nin ilk oturumu TYT sona erdi. TYT'de öğrencilere Fizik dersinden sorular soruldu... Peki YKS TYT oturumunda Fizik sınavında hatalı soru var mıydı? TYT Fizik sınavında hangi sorularda zorlandınız? Yorum olarak fikrinizi belirtebilirsiniz...

SINAVLAR 15.06.2019, 14:15 15.06.2019, 14:35
Temel Yeterlilik Testi (TYT) Fizik Sınavı Soruları, Cevapları ve Yorumları 2019 YKS

2019 YKS'nin ilk gün oturumu olan TYT Fizik sınavı sona erdi ve Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 15 Haziran 2019 tarihinde düzenlenen TYT'de adaylar Fizik soruları çözdüler.

2019 YKS TYT'de Fizik sorusu çözen adaylar TYT Fizik sınavının kolay mıydı, zor muydu olduğunu tartışmaya başladı... Peki 2019 TYT'de TYT Fizik sınavı soruları kolay mıydı zor muydu?

Tüm yurt genelinde gerçekleştirilen YKS Temel Yeterlilik Testi derslerinden olan Fizik sınavına ait sorular cevaplar ve yorumlar ile ilgili tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz.

ÖSYM tarafından 15 Haziran 2019 tarihinde Cumartesi günü düzenlenen YKS 1. oturum TYT derslerinden birisi olan ve 7soru sorulan Fizik bölümüne ait sorular ve cevapları ÖSYM ile eş zamanlı olarak bu başlık altında bulabilirsiniz. 

Sınavda adaylara Fizik testinden 7 soru soruldu.Bir çok aday şimdi 2019 TYT Fizik sınavının kolay mı zor mu olduğunu tartışıyor ve bu sorunun cevabını arıyor.

YORUMLAR ALT TARAFTA YAPILMAKTADIR.SİZDE YORUM YAPARAK KATKIDA BULUNABİLİRSİNİZ

Sizlerde konu hakkında yorumlarınızı bizlerle paylaşabilir ve 2019 TYT Fizik sınav soruları hakkında yorum yaparak diğer yorum yapacak olan sınava giren arkadaşlarınıza fikirlerinizi söyleyebilirsiniz.

Paylaşımlarınız ile diğer sınava giren arkadaşlarınıza yardımcı olabilirsiniz.. Sınava giren tüm adaylara kamupersoneli.net olarak geçmiş olsun diyor ve başarılar diliyoruz.

Yorumlar (3)
Gencay Aydın 2 ay önce
Zordu
Murat YILMAZ 2 ay önce
2000 mezunuyum. Sözel bölüm kolay dı. Ama sınav bitimine 45 dk kala anca bitirebildim. Sözel iyi ama 45 dk lık sürede sayısal ne kadar sağlıklı yapılabilir ki. Yeni mezun genç arkadaşlar için sınav süresinin 15 -20 dk daha uzun olması gerekir.

Ayrıca soruların altını çizen adama küfür eden kişi. Sen sınavda soru kitapçığı yerine sağa sola mı baktın. Ses olsa dikkatin dağıldı diyeceğim. Ama sorunun altını çizen kişiden sana ne. Sınav kağıdınla ilgilensene sen. İnşAllah sınavı kazanırsın ama bu mantıkla gidersen bitirdiğin üniversite sadece diploma olur. Ve iş bulamıyorum diye yakınırsın. O ettiğin küfürler emin ol kimsenin umrunda değil. Ama sen terbiyeni kişiliğini ve insanın ailevi değerlerine verdiğin önemi açıkca gösteriyorsun.
mine 2 ay önce
Kesinlikle ben buna sınav demem yaa zordu geçen sene mat biraz daha kolaydı. süre bari 150 dk olsun bu ne ya emeğimin karşılığını alamayacam ağlamak istiyorum. Yaktın bizi ösym yaktın çalışanlar kazanamayacak çalışmayanlar 3 4 ay sonra üni.de olurlar lanet olsun