TÜRMOB-TESMER Staja Giriş Sınavı Bu Hafta Sonu Yapılacak

Ankara Üniversitesi Sınav Yönetim Merkezi tarafından uygulanacak olan TÜRMOB - TESMER Staja Giriş Sınavı bu hafta sonu gerçekleştirilecek.

TÜRMOB-TESMER Staja Giriş Sınavı Bu Hafta Sonu Yapılacak

TÜRMOB - TESMER Staja Giriş Sınavı uygulama kılavuzu Anakara Üniversitesi Sınav Yönetim Merkezi (ASYM) tarafından yayımlanmıştı. Yayımlanan kılavuzda sınavın ne zaman yapılacağı da belirtildi.

Söz konusu sınav hakkında tüm detayları ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz.

TÜRMOB - TESMER Staja Giriş Sınavına başvuru yapan adaylar 2 Ocak 2017 tarihine kadar başvurularını tamamladılar. Adaylar başvurularını TESMER'e yaptılar. 

SINAV TARİHİ

Söz konusu sınav 25 Şubat 2017 tarihinde saat 14.00'da gerçekleştirilecektir. 

Yabancı dil sınavı içermeyen test 150 dakika, yabancı dil sınavı içeren test ise 165 dakika sürecektir. Sınavda yabancı dil içermeyen test 5 seçenekli 120 soru, yabancı dil içeren test ise 5 seçenekli 130 soru olacaktır. 

ADAYLARIN YANINDA BULUNDURMASI GEREKENLER

Sınav Ankara ve İstanbul (Anadolu Yakası - Avrupa Yakası) için geçerli olacaktır. Söz konusu sınava giriş yapabilmek için adaylar yanlarında; TÜRMOB - TESMER Staja Giriş Sınavına ait sınav belgesi, nüfus cüzdanı bulunduracaklardır. 

SINAVA İTİRAZ HAKKI

Ayrıca adayların sınavdan sonra sınav sorularına ve sınavın uygulanış şekline itiraz hakları da bulunuyor. Adaylar soruların yayımlanmasından itibaren en geç 5 iş günü içerisinde TÜRMOB Temel Eğitim ve Staj Merkezi’ne (TESMER) itirazda bulunabilirler.

Kamupersoneli.net | ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE