Yeminlik Mali Müşavirlik Sınavı Ne Zaman Yapılacak? Yeminlik Mali Müşavirlik Sınav Tarihi Belli Oldu

29 Mayıs 2019 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliğinin (TÜRMOB) ilanına göre Yeminli mali müşavirlik (YMM) sınavı tarihi belli oldu. Peki Yeminli mali müşavirlik (YMM) sınavı ne zaman yapılacak? İşte ayrıntılar...

Yeminlik Mali Müşavirlik Sınavı Ne Zaman Yapılacak? Yeminlik Mali Müşavirlik Sınav Tarihi Belli Oldu

Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) tarafından 29 Mayıs 2019 tarihli Resmi Gazete'de yayımladığı ilanına göre sınav tarihleri belli oldu...

Yeminli mali müşavirlik (YMM) sınavına ilk defa katılacaklar için son başvuru tarihi 17 Haziran 2019 olarak açıklandı ve tekrar sınavı için başvurular ise 17 Haziran 2019- 17 Temmuz 2019 tarihleri arasında alınacak.

YEMİNLİK MALİ MÜŞAVİRLİK SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

Yeminli mali müşavirlik (YMM) 2'nci dönem sınavları 22 Ağustos-1 Eylül'de gerçekleştirilecek.

Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliğinin (TÜRMOB) Resmi Gazete'de yayımlanan ilanına göre, ilk kez YMM sınavına katılacaklar için son başvuru tarihi 17 Haziran olarak belirlendi. Tekrar sınava katılacaklar ise başvurularını 17 Haziran-17 Temmuz'da yapabilecek.

İlk kez sınava katılacak adaylar, https://ssi.tesmer.org.tr adresi üzerinden ön başvurularını tamamladıktan sonra belgenin çıktısını, sınav başvuru dosyasıyla TÜRMOB Başkanlığına gönderecek.

Tekrar sınava katılacak adayların ise söz konusu internet adresinden başvuru yapmaları yeterli olacak.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE