YKS Giriş Yerleri Ne Zaman Açıklanacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ((ÖSYM) tarafından Türkiye genelinde gerçekleştirilecek olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için sayılı günler kalırken adaylar YSK giriş yerlerinin ne zaman açıklanacağını araştırıyor. Peki YKS sınav yerleri ne zaman açıklanacak? İşte tüm detaylar.

Üniverisiteye girecek adaylara yönelik olarak ilk defa uygulanacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için sayılı günler kaldı.

Adaylar sınavın ilk oturumu olarak ifade edilen Temel Yeterlilik Testi’ne (TYT) 30 Haziran Cumartesi katılacak ve ayrıca Alan Yeterlilik Testi (AYT) 1 Temmuz Pazar günü sabah diğer yandan Yabancı Dil Testi (YDT) ise 1 Temmuz Pazar günü öğleden sonra gerçekleştirilecek.

Peki YSK yerleri belli oldu mu? Milyonlarca aday bu soruya cevap arıyor? İşte merak edilen tüm detaylar.

GİRİŞ YERLERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM tarafından YKS'ye giriş belgelerinin ne zaman yayınlanacağına yönelik resmi bir açıklamaya yer verilmiyor.

Ancak daha önce uygulanan sınavların baz alındığı süreçte sınav merkezi sınavın gerçekleştirileceği tarihten 10 gün önce giriş belgelerini ÖSYM'nin AİS sayfası üzerinden yayınlamakta.

Ayrıca kurum sınava giriş belgelerinin adayların adreslerine gönderilmeyeceğini açıkladı ve adaylar internet üzerinden giriş yaparak alacakları çıktı sayesinde sınava katılım sağlayabilecekleri ifade edilmişti.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 20:01
YORUM EKLE