YKS'nin İkinci Oturumu AYT Tamamlandı!

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın ikinci oturumu Alan Yeterlilik Testi (AYT) tamamlandı. Söz konusu sınav Ölçme, seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından saat 10:15'de gerçekleştirildi.

YKS'nin İkinci Oturumu AYT Tamamlandı!

Üniversite adaylarının katıldığı Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) ikinci oturumu Alan Yeterlilik Testleri (AYT) 13.15'te sona erdi.

AYT'ye başvuru yapan 2 milyon 19 bin 853 aday, 6 bin 746 binadaki 108 bin 470 salonda sınava girdi.

Ayrıca adayların girdiği AYT sınavında; Türk Dili ve Edebiyatı-Sosyal Bilimler-1 testinden 40, Sosyal Bilimler-2 testinden 40, Matematik testinden 40, Fen Bilimleri testinden 40 soru yöneltildi. AYT, toplamda 180 dakika sürdü.

Diğer yandan;YKS'nın üçüncü ve son oturumu olan ve 131 bin 453 adayın başvuru yaptığı Yabancı Dil Testi'ne (YDT) katılacak adaylar, 15.30'dan sonra sınav binalarına alınmayacaklar.

YSK sonuçları ise 31 Temmuz 2018 tarihinde açıklanacak.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2018, 14:27
YORUM EKLE