YÖKDİL Başvuruları Ne Zaman Başlayacak? 2019 YÖKDİL Sınavı Ne Zaman Yapılacak?

2019 yılında düzenlenecek olan YÖKDİL sınav başvurusu için adaylar sorgulamalarını yapmaya devam ediyorlar. Akademik anlamda kariyer hedefleri bulunan vatandaşların YÖKDİL ile alakalı olarak merak ettiklerini derledik.

YÖKDİL Başvuruları Ne Zaman Başlayacak? 2019 YÖKDİL Sınavı Ne Zaman Yapılacak?

YÖKDİL sınav başvuruları, kış sonuna doğru girilirken birçok vatandaşın gündeminde yer alıyor. Peki, 2019 yılının ilk YÖKDİL sınavı ne zaman gerçekleşecek? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

2019 YÖKDİL BAŞVURU TARİHLERİ BELLİ OLDU MU?

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil (YÖKDİL) Sınavı başvuruları, 30 Ocak-8 Şubat'ta yapılabilecek. Türkiye genelinde 30 ilde yapılacak sınava, "yokdil.yok.gov.tr" adresinden başvurulabilecek.

YÖKDİL SINAVI NE ZAMAN?

Yükseköğretim Kurulundan (YÖK) yapılan açıklamaya göre, 6. YÖKDİL Sınavı, 10 Mart 2019 Pazar günü, 30 il ve 35 sınav merkezinde, saat 14.00'te, tek oturum halinde gerçekleştirilecek.

HANGİ ALANLARDA YAPILACAK?

Sınav, Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler alanlarında, İngilizce, Almanca, Arapça ve Fransızca dillerinde yapılacak.

KİMLER KATILABİLECEK?

YÖKDİL Sınavı'na, yükseköğretim kurumlarında lisansüstü eğitim, TUS, DUS, EUS ve doçentlik sınavına girecek adaylar katılabiliyor. Akademik yükseltmelere katılacak adaylar da sınava girebiliyor.

SINAV BAŞARISI NASIL DEĞERLENDİRİLECEK?

YDS sınavında uygulandığı gibi, doktora başvuru sürecinden en az 55, doçentlik başvuru sürecinde de en az 65 olması gerekecek. 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE