YÖKDİL Sınav Giriş Belgeleri Yayımlandı Mı?

YÖKDİL sınavının gerçekleştirilmesine yakın bir zaman kaldı. Zamanın daralması kapsamında adaylar sınav giriş belgelerinin ne zaman yayımlanacağını araştırmaya başladılar. Peki YÖKDİL sınav giriş belgeleri ne zaman yayımlanacak?

SINAVLAR 04.03.2019, 17:29 Batuhan
YÖKDİL Sınav Giriş Belgeleri Yayımlandı Mı?

Lisansüstü eğitim ve doçentlik sınavı için yabancı dil puanı almak isteyen adayları gireceği YÖKDİL sınavı, 10 Mart 2019 Pazar günü, 30 il ve 35 sınav merkezinde, saat 14.00'te, tek oturum halinde gerçekleştirilecek. Sınav, Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler alanlarında, İngilizce, Almanca, Arapça ve Fransızca dillerinde yapılacak. Hazırlıklarını sürdüren adaylar, bir yandan da YÖKDİL sınav giriş belgesini takip ediyor. Peki, YÖKDİL sınav yerleri belli oldu mu?

YÖKDİL sınav giriş belgesinin http://yokdil.yok.gov.tr" adresi üzerinden 4- 9 Mart tarihleri arasından erişime açılması bekleniyor. 

YÖKDİL’E KİMLER GİREBİLİYOR?

YÖKDİL Sınavı'na, yükseköğretim kurumlarında lisansüstü eğitim, TUS, DUS, EUS ve doçentlik sınavına girecek adaylar katılabiliyor.

Akademik yükseltmelere katılacak adaylar da sınava girebiliyor.

YÖKDİL BARAJ PUANI KAÇ?

İlgili mevzuat ile ilgili düzenlemelerimizde olduğu ve YDS sınavında uygulandığı gibi, doktora başvuru sürecinden en az 55, doçentlik başvuru sürecinde de en az 65 olması gerekecektir.

Yorumlar (0)